שעועית אדומה – 29 יתרונות בריאותיים

שעועית אדומה – 29 יתרונות בריאותיים

שעועית אדומה - 29 יתרונות בריאותיים

1. שעועית כליה עוזרת בשיפור בריאות הלב.

לפולי כליה יכולה להיות השפעה חיובית על בריאותכם בעת החלפת בשר עם כולסטרול גבוה או מקורות חלבון אחרים. הפחתת כולסטרול היא אחת הדרכים להפחית את הסיכון למחלות לב ולשפר את בריאות הלב. פולי כליה הם אחד מסוגי הסויה הבריאים ביותר שתוכלו להשתמש בהם כמקור חלבון, ויש בהם מעט פחות שומן ושומן רווי מזני פולי סויה אחרים, אך יש להם כמויות דומות של סיבים וחלבון.

הרמות הגבוהות של מגנזיום בשעועית הכליות פועלות על כולסטרול, המסייע להילחם במחלות הקשורות ללב כגון שבץ מוחי, מחלות כלי דם, קרישי עורקים והתקף לב.

שעועית כליה עשירה גם באשלגן, חומר מזין חשוב נוסף הידוע כמווסת את רמות לחץ הדם.

2. שעועית כליה עוזרת במניעת סרטן המעי הגס.

מחקרים הראו כי אנשים שאוכלים באופן קבוע שעועית רגילה, כמו שעועית כליה, עשויים להיות פחותים בסרטן המעי הגס. הסיבים בסויה ממלאים תפקיד חיובי בוויסות גדילת התאים במעי הגס, מה שעשוי לסייע בהפחתת הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס.

3. לפולי כליה תכונות שליטה גליקמיות.

פולי סויה הם אוכל אינדקס גליקמי נמוך, ולכן הם לא גורמים לקוצים של סוכר בדם כאשר אוכלים אותם. זה עשוי גם לעזור להקל על ההשפעות של מזונות המחזירים את רמת הסוכר בדם.

לדוגמא, אכילת שעועית כליה או שעועית רגילה אחרת עם אורז יכולה להאט את קצב עיכול האורז. משמעות הדבר היא שפחמימות מתפרקות ונספגות באטיות במעי, ומונעות קוצים סוכר פתאומיים.

סויה מכילה גם סיבים מסיסים ולא מסיסים המונעים קוצים של סוכר בדם. סיבים לא מסיסים יכולים גם לעזור בהורדת רמות הכולסטרול. כולסטרול גבוה הוא בעיה נוספת לאנשים עם סוכרת. לכן, שעועית כליה יכולה להיות אוכל טוב לדיאטה סוכרתית.

4. שעועית כליה נהדרת לניהול משקל.

שעועית כליה מועילה לניהול משקל. אנשים רבים נאבקים בדיאטה, במיוחד כאשר הם נוקטים דיאטה דלת פחמימות. אכילה של תזונה עשירה בסיבים יכולה להוות אלטרנטיבה לירידה במשקל. מכיוון שהם מלאים בסיבים, אתה מרגיש מלא יותר זמן ונמנע מאכילת יתר. מחקרים הראו כי אכילת סויה כחלק מתזונה עשירה בסיבים עשויה לעזור לכם לרדת במשקל.

5. שעועית כליה טובה לעיכול.

לפולי כליה יתרונות בריאותיים במערכת העיכול. שעועית כליה עשירה בסיבים מסיסים ובלתי מסיסים כאחד. סיבים מסייעים לקידום בריאות העיכול וסדירות המעיים. אך היזהר מכיוון שיותר מדי עלול לגרום לבעיות כמו גזים וגזים.

6. שעועית כליה עשירה במינרלים חיוניים.

שעועית כליה עשירה בברזל ובזרחן יוצרים דם, אשר ממלאים תפקיד חשוב בעצמות ובשיניים בריאות. הוא מכיל גם ויטמין K, המגן על מערכת העצבים מפני נזק לרדיקלים חופשיים.

7. לפולי כליה תכונות להורדת כולסטרול.

שעועית כליה עשירה בסיבים מסיסים. אמנם אנו יודעים שסיבים מסיסים יכולים לסייע בקידום העיכול, אך לא רבים יודעים כי הם יכולים גם לעזור בהורדת הכולסטרול הלא בריא של ה- LDL.

8. שעועית כליה עוזרת בשיפור הזיכרון.

לפולי כליה יתרונות לשיפור הזיכרון. עשיר בוויטמין B1, התורם לתפקוד קוגניטיבי בריא. רמות מספיקות של ויטמין B1 מסייעות לסינתזה של אצטילכולין (נוירוטרנסמיטר חשוב), המבטיח תפקוד תקין של המוח ומשפר ריכוז וזיכרון. זה גם עוזר להאט את התקדמות האלצהיימר ודמנציה.

9. שעועית כליה עוזרת לייצר אנרגיה.

המנגן בשעועית הכליה חשוב מיסודו לחילוף החומרים בגופך כדי לפרק חומרים מזינים כדי לייצר אנרגיה.

10. לפולי כליה תכונות נוגדות חמצון.

אחד היתרונות הרבים של שעועית כליה הוא שיש להם תכונות נוגדות חמצון. מנגן מסייע להגנת נוגדי החמצון בגוף להשמיד רדיקלים חופשיים מזיקים בגוף. לכן, שעועית כליה נכנסת לקטגוריית המזונות העשירים בנוגדי חמצון.

11. שעועית כליה עשירה בחלבון.

שעועית כליה עשירה בחלבון. זה תחליף טוב לבשר לצמחונים. על ידי הוספת שעועית לתזונה, תוכלו לספק לגופכם חלבון מבלי להוסיף בשר או מאכלים אחרים.

12. לפולי כליה תכונות ניקוי רעלים טבעיות.

לפולי כליה יש גם יתרונות נגד התרופות. מזונות רבים כיום מכילים חומרים משמרים המכילים סולפיטים. ידוע כי תכולת סולפיט גבוהה היא רעילה לגוף. המוליבדן הקיים בשעועית כליה מסייע לניקוי רעלים מהגופרית מסולפיטים. זה מועיל גם לאנשים הסובלים מאלרגיות לסולפיט, מכיוון שצריכה קבועה של פולי כליה מפחיתה את תסמיני האלרגיה.

13. שעועית כליה עוזרת במניעת לחץ דם גבוה.

שעועית כליה מהווה מקור טוב לאשלגן, מגנזיום, סיבים מסיסים וחלבון, אשר יכולים לסייע בהפחתת לחץ דם גבוה. יחד, גורמים אלה מסייעים בשמירה על לחץ דם תקין. אשלגן ומגנזיום מרחיבים עורקים וכלי דם ומבטיחים זרימת דם חלקה.

14. שעועית כליה עוזרת בהקלה על עצירות.

לפולי כליה יתרונות בהקלה על עצירות. סיבים לא מסיסים מגדילים את עיקר הצואה כדי להבטיח תנועות מעיים חלקות ומסייעים בהקלה על עצירות.

15. שעועית כליה נהדרת להגברת החסינות.

נוגדי החמצון בשעועית הכליות גורפים רדיקלים חופשיים ומחזקים את מערכת החיסון על ידי הגנה על תאי גופנו.

16. לפולי כליה תכונות אנטי אייג’ינג.

אחד היתרונות הקוסמטיים של שעועית כליה הוא תכונות האנטי אייג’ינג שלהם. נוגדי חמצון גורפים רדיקלים חופשיים ומאטים את הזדקנות התאים. זה גם מפחית קמטים, מטפל באקנה ומזין שיער וציפורניים.

17. שעועית כליה הופכת עצמות חזקות.

המנגן והסידן הכלולים בפולי כליה עוזרים לחיזוק העצמות ובמניעת אוסטאופורוזיס. חומצה פולית מסייעת בשמירה על בריאות העצם והמפרקים, ומפחיתה את הסיכון למחלות עצם ושברים.

18. שעועית כליה עוזרת להפחתת מיגרנות.

המגנזיום בשעועית הכליה מסייע במניעת מיגרנות וייצוב לחץ הדם.

19. שעועית כליה עוזרת לתיקון רקמות.

ויטמין B6 מסייע לצמיחת רקמות ותיקון העור והשיער. זה גם עוזר במניעת סוגים רבים של ניוון העיניים, וגם מסייע במניעת נשירת שיער.

20. שעועית כליה טובה להפחתת קטרקט.

הוכח כי ויטמין B3 בשעועית כליה מסייע בהפחתה ובמקרים מסוימים בטיפול בקטרקט.

21. שעועית כליה עוזרת להקל על דלקת מפרקים שגרונית.

תכולת הנחושת הגבוהה של שעועית כליה מפחיתה דלקת בדלקת פרקים. נחושת מבטיחה גם גמישות ברצועות ובמפרקים.

22. לפולי כליה יש תכונות להקלה על אסטמה.

שעועית כליה מועילה גם להקלה על אסטמה. מגנזיום בשעועית כליה משפיע על הרחבת הסימפונות ומבטיח מעבר חלק של אוויר אל תוך הריאות ומחוצה לה. מחקרים הראו שרמות נמוכות של מגנזיום עלולות לגרום לאסתמה.

23. שעועית כליה עוזרת במניעת סרטן.

שעועית כליה מהווה מקור מצוין לנוגדי חמצון המסייעים להילחם בסרטן. הם גם עשירים בסיבים, וזה טוב להילחם בצורות שונות של סרטן במערכת העיכול.

מחקר אחד קישר צריכה גבוהה של פלבונולים עם סיכון מופחת לסרטן. פולי סויה עשירים בפלבונולים, שעשויים לסייע לחולי סרטן. כמו כן, על פי המכון האמריקני לחקר הסרטן, הליגנים והספונינים בשעועית כליה עוזרים להילחם בסרטן.

24. שעועית כליה היא אוכל טוב לתינוקות.

יתרון נוסף של שעועית כליה הוא בכך שהם מועילים לתינוקות. שעועית כליה מכילה חומרים מזינים חיוניים המסייעים לתינוק שלך לגדול ולהתפתח. הוא עשיר בסידן ואשלגן, החשובים לחוזק העצם. הוא מכיל גם חלבונים, שהם אבני יסוד חיוניות לצמיחה והתפתחות.

בנוסף, לחומצה הפולית בשעועית הכליה תפקיד חשוב בהתפתחות המוח של תינוקך.

25. שעועית כליה היא אוכל טוב במהלך ההריון.

היתרונות של שעועית כליה הם שהם מכילים חלבון, סיבים, ברזל ונוגדי חמצון. כל זה חשוב מאוד, במיוחד במהלך ההריון. במהלך ההריון נפח הדם עולה, ולכן יש צורך בברזל רב יותר כדי לייצר יותר המוגלובין. ברזל, יחד עם חומצה פולית, מסייעים להתפתחות הקוגניטיבית של תינוקך.

הסיבים בפולי הכליה עוזרים לתפקוד תקין של מערכת העיכול במהלך ההריון. במהלך ההריון, הורמונים יכולים לתקשר עם תהליך העיכול ולגרום לעצירות.

26. שעועית כליה עשויה לשפר את בריאות מערכת העצבים.

מוליבדן מסייע בייצור אנרגיה תאית ופיתוח מערכת העצבים. שעועית כליה מספקת גם את חומצות האמינו, הויטמינים והמינרלים שהמוח שלכם זקוק להם. לחלק מהויטמינים, כולל חומצה פולית, תפקיד חשוב בוויסות חומצות אמינו מסוימות הנחוצות למערכת העצבים. מחקרים מראים כי מחסור בחומצה פולית יכול להעלות את רמות ההומוציסטאין, מה שעשוי להוות גורם סיכון למחלות ניווניות כגון אלצהיימר ופרקינסון.

27. שעועית כליה עוזרת לבניית דם.

יתרון נוסף של שעועית כליה הוא בכך שהם עוזרים בבניית דם. נחושת וברזל חיוניים ליצירת תאי דם חדשים. כוס אחת של שעועית כליה מכילה 26% ו -29% מהכמות היומית המומלצת של ברזל ונחושת. מחסור בברזל יכול גם להוביל לאנמיה.

28. שעועית כליה יכולה גם לסייע בטיפול באקנה.

שעועית כליה מכילה גם אבץ, אשר ממלא תפקיד חשוב בשמירה על עור בריא. אבץ תומך בתפקוד תקין של בלוטות החלב, המסייעות לייצור זיעה. מלבד זאת, חומצה פולית בשעועית כליה מסייעת בבניית תאי עור חדשים. יצירת תאים חדשים באופן קבוע יכולה לסייע בניקוי נקבוביות ובהפחתת התפרצויות אקנה. לכן, אכילת שעועית כליה מועילה לבריאות העור.

29. שעועית כליה עוזרת במניעת כבד שומני.

שעועית כליה יעילה גם למניעת כבד שומני. כשמצטבר שומן בכבד הוא הופך לכבד שומני. זה יכול לגרום לבעיות בהשמנת יתר, לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה ותסמונת מטבולית אחרת.

הטיפול בכבד שומני מבוסס על שליטה על רמת הסוכר בדם, ירידה במשקל והפחתת רמות הכולסטרול בדם כגון LDL וטריגליצרידים. החלפת חלבון מן החי השומן בסויה יכולה לסייע בשיפור בריאות הכבד.

תופעות לוואי של שעועית כליה

אמנם לשעועית כליה יתרונות בריאותיים רבים, אך שעועית לא מבושלת או מבושלת כראוי רעילה מעט. שעועית כליה מכילה חומר רעיל המכונה המגלוטינין צמחי. רכיב זה נמצא בדרך כלל בדגנים רבים, אך הוא גבוה במיוחד בפולי כליה אדומים. התסמינים העיקריים הם הקאות ושלשולים.

שעועית כליה עלולה לגרום לבעיות כמו גזים, נפיחות ושלשול אצל אנשים מסוימים. סיבים בלתי מסיסים בשעועית אלה הנקראים אלפא-גלקטוזידאז גורמים לבעיות אלה.

Show Buttons
Hide Buttons