שן הארי – 11 יתרונות בריאותיים

שן הארי – 11 יתרונות בריאותיים

שן הארי

1. זה עוזר לדלקת.

תרכובות שן הארי נמצאו כמורידות את רמות הדלקת. לפוליסכרידים של שן הארי יש תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון.

שן הארי בדרך כלל מפחיתים את הייצור של ציטוקינים דלקתיים, תרכובת שמעורבת בדלקת בגוף.

על פי מחקר, אכילת שן האריות בעכברים עם דלקת בריאות מראה שיפור במצב.

2. הפחת את הסיכון לסרטן.

מחקר על שורשי שן הארי שנמצא כבעל השפעה אנטי סרטנית. נמצא שורשים גורמים לאפופטוזיס ומשפרים את יעילות הכימותרפיה. מחקר זה הוא תוצאה של מחקר על תאי סרטן הערמונית.

תמצית שורשי שן הארי אינה רעילה ויכולה להוות אלטרנטיבה יעילה נגד סרטן. המודל לסרטן המעי הגס עלול לגרום למוות של תאים סרטניים בתאים. המורכבות המולקולרית של תמציות שורשים יכולה להיות סיבה לפעילות אנטי סרטנית זו.

תמציות שורש שן הארי נמצאו גם כמונעות סרטן כבד. כמו כן, תופעות דומות נצפו בסרטן הלבלב.

אך מכיוון שעדיין מתבצע מחקר מדויק יותר, אנשים הקשורים לסרטן בהחלט יזדקקו להתייעצות עם רופא לפני שאוכלים שן הארי.

3. עזרו לטיפול בסוכרת.

לחומצה הסיקורית של שן הארי וחומצה כלורוגנית פוטנציאל רב כמזונות ותרופות פונקציונליות נגד סוכרת לשליטה בסוכרת. הוא מכיל תרכובות פנוליות שיכולות לקדם השפעות נוגדות סוכרת.

במחקר נמצא כי גם לעלי שן הארי וגם לשורשים השפעות טיפול דומות אצל חולי סוכרת. עם זאת, יש לציין כי זה משום שהוא משולב עם דיאטות בריאות אחרות.

תרכובות פעילות פיזיולוגיות אחרות בשן הארי המספקות השפעות נוגדות סוכרת כוללות פלבנואידים, חומצות פנוליות וטריטרפנים. כמו כן, שורשי שן הארי מכילים אינולין. זה עוזר לנרמל את רמות הסוכר בדם.

4. זה טוב לבריאות הלב.

בניסויים עם חולדות, תמציות שן הארי הראו רמות טריגליצרידים ורמות כולסטרול מופחתות. כאשר חולדות הוזנו בתמציות שן הארי, נצפתה הצטברות שומנים בכבד.

תוצאות דומות נצפו במחקרי ארנבת. מעבר מארנב עתיר שומן לדיאטה עם שורשי שן הארי שיפור במצב נוגדי החמצון והורדת רמות הכולסטרול בסרום. שורשי שן הארי טובים למתח חמצוני, כך שהם יכולים גם לעזור ללב שלך.

שן הארי יכול גם לשפר את בריאות הלב על ידי הורדת לחץ הדם. צמח זה מכיל אשלגן. מחקרים מראים שצריכת אשלגן קבועה יכולה לסייע בהורדת לחץ הדם.

5. זה יכול לעזור לך לרדת במשקל.

הסיבה הראשונה שהשן הארי טוב לירידה במשקל היא דלת קלוריות. שן הארי דל קלוריות אך מזין. זה יכול להיות המשקה המושלם לאנשים בדיאטה. תה שן הארי יכול להחליף משקאות עתירי קלוריות כמו חלב ומשקאות ספורט.

הסיבה השנייה היא שהיא יכולה להפחית את ספיגת השומן. ידוע כי שן הארי משפיע על עיכוב ליפאז הלבלב. ליפאז בלבלב הוא אנזים המופרש במהלך העיכול המסייע ליפוליזה. עיכוב של אנזים זה יכול לשנות את אופן נספגת השומן מהגוף, ועוזר לרדת במשקל. עם זאת, עדיין נדרש מחקר מדויק יותר בנושא זה.

הסיבה השלישית היא שהיא מקדמת ליפוליזה. שתיית תה שן הארי לפני הארוחות עוזרת לעורר הפרשות קיבה. זה יכול לעזור בפירוק שומן וכולסטרול. במחקר שנערך על ארנבות, שומנים ורמות הכולסטרול השתפרו כאשר אוכל שונה מדיאטת כולסטרול גבוהה לתזונה המכילה תמציות עלי שן הארי.

6. זה טוב לעצמות שלך.

שן הארי הוא מקור טוב לוויטמין K ולסידן. שני חומרים מזינים אלה קשורים לבריאות העצם.

ידוע כי ויטמין K מגביר את היווצרות העצם. זה יכול גם לשלוט במאזן הסידן ובמטבוליזם העצם. בנוסף להגדלת צפיפות העצם, ויטמין K מפחית גם את שיעורי השברים.

צריכת סידן ממלאת תפקיד חשוב במניעת אובדן ושברים בעצמות.

התרכובת בשן הארי מכילה פרה-ביוטיקה הידועה כמשפרת את ספיגת הסידן.

7. זה טוב לבריאות הכבד.

שורשי שן הארי ידועים כטובים לבריאות הכבד. מחקר אחד מצא כי שורשי שן הארי יכולים להקל על מחלות כבד שומניות לא אלכוהוליות ולהפחית מתח חמצוני מאלכוהול.

על פי כמה מחקרים, שן הארי יכולים לקדם התאוששות מנזק לכבד. ובכל זאת, נראה כי יש צורך במחקרים נוספים.

8. זה טוב להגברת החסינות.

לתוכן הפלבנואיד של שן הארי יכולה להיות השפעה עצומה על מערכת החיסון האנושית. פלבנואידים יכולים לשפר את תפקוד החיסון.

כמו כן, שן הארי יכולים להזין את תאי הדם בגוף. על פי מחקר שנערך על חולדות, שן הארי יכולים לסייע בשמירה על איזון תאי דם אדומים ולבנים תקינים. זה יכול לחזק את המערכת החיסונית.

9. זה יכול לעזור במניעת אנמיה.

על פי כמה מחקרים, שן הארי יכולים לסייע במניעת אנמיה מכיוון שהם מכילים ברזל.

10. יש לו תכונות משתן.

לשן הארי יש תכונות משתן מכיוון שהוא מכיל הרבה אשלגן. חומר מזין זה יכול לשמש כחומר משתן ולהגדיל את תדירות ההטלת השתן. זה ידוע כמסייע בהפחתת הלחות בגוף ובשמירה על לחות תקינה.

11. זה טוב לעור שלך.

מחקרים מראים כי תמציות שן הארי יכולות להגן על העור מפני נזקי UVB. תמציות הראו הגנה מפני צילום תמונות.

בתרופות עממיות ידוע כי שן הארי משמשת לטיפול ביבלות ואקזמה בין מצבי עור אחרים.

מחקרים מסוימים מראים כי ניתן להשתמש במיץ שן הארי גם בכדי להילחם באקנה. עם זאת, יש צורך במחקר נוסף בנושא זה, אז פשוט תסתכלו על זה כהפניה.

תופעות לוואי של שן הארי / אמצעי זהירות

1. זה יכול לגרום לאלרגיות.

שן הארי יכול לגרום לדלקת עור אלרגית במגע. זה יכול להיות בגלל נוכחות של תרכובת הנקראת cesquiter phenlactone, שהיא חומר מגרה. תסמינים של אלרגיות כוללים תגובות דומות, כמו אקזמה יבשה ומגרדת.

2. זה יכול להפריע למדללי דם.

שן הארי עשיר בויטמין K, המסייע לקרישת הדם. שן הארי עלול להפריע למדללי דם כגון וורפרין.

3. אנשים הסובלים מבעיות בכליות צריכים להיזהר.

לפני שמסבירים, חסר מידע מדויק על כך ויש צורך במחקר רב. כמה מחקרים הראו כי אחד המרכיבים העיקריים של שן הארי גורם לאי ספיקת כליות אצל אנשים רגישים. במקרים מסוימים, אם יש לך בעיות בכליות, יהיה עליך לשים לב לשן הארי. בהחלט תצטרך להתייעץ עם רופא.

מידע נוסף

אומרים כי תה שן הארי מתאים לשתות פעמיים-שלוש ביום. ידוע כי שתייה בין הארוחות היא טובה, לא עם הארוחות.

לטעם שן הארי מעט מריר.

תה שן הארי ידוע כמקל על עצירות ומשמש כחומר משלשל.

תה שן הארי אינו מכיל קפאין.

שן הארי אינו אוכל מעורר שינה.

Show Buttons
Hide Buttons