רימון – 16 יתרונות בריאותיים

רימון – 16 יתרונות בריאותיים

רימון

1. רימון עשיר בנוגדי חמצון.

זרעי הרימון מקבלים את הגוון האדום התוסס שלהם מפוליפנולים. פוליפנולים הם נוגדי חמצון רבי עוצמה.

רימון מכיל רמות גבוהות יותר של נוגדי חמצון מאשר לרוב הפירות האחרים. רימון מכיל פי שלושה יותר נוגדי חמצון מאשר ענבים אדומים ותה ירוק. נוגדי החמצון שברימון מסייעים בהדחת רדיקלים חופשיים, בהגנה על תאים מפני נזק ובהפחתת דלקת.

2. רימון עשיר בויטמין C.

אחד היתרונות הרבים של הרימונים הוא שהם מכילים יותר מ -40% מצרכי ויטמין C היומי שלך.

3. לרימון תכונות אנטי דלקתיות.

נוגדי החמצון, היתרון של הרימון, עוזרים להילחם בדלקת. פרי זה יכול להפחית דלקת העלולה לגרום למחלות. אנשים הנאבקים בדלקת מפרקים עשויים לחוות הקלה מסוימת גם בזכות התכונות האנטי דלקתיות של הרימון. רימון יכול גם למנוע דלקת עצבית ולהאט את ההתקדמות של הפרעות ניווניות והפרעות זיכרון. עם זאת, רימונים עשויים לסייע במניעת מחלות כמו אלצהיימר.

4. רימון מונע היווצרות קריש וקרישה.

נוגדי החמצון הקיימים ברימון פועלים כ’מדללי דם ‘. זרעי רימון מונעים טסיות נוצרות וקרישיות.

ישנם שני סוגים של קרישי דם. הראשון הוא קריש דם טוב שמאיץ את ההתאוששות במהלך חתך או פציעה, והשני הוא אם יש קריש פנימי, כגון בלב, בעורק או במקום אחר בגוף. סוגים אלה של קרישי דם הם רעים ועלולים להיות קטלניים.

5. רימון מסייע במניעת טרשת עורקים.

ככל שאתה מתבגר, שינויים באורח החיים שלך והכולסטרול יכולים להקשות ולסתום את דפנות העורקים. התכונות הנוגדות חמצון של הרימון מונעות את התחמצנות הכולסטרול הרע. לכן, אכילת רימון תעזור להיפטר מעודפי שומן ותמנע התקשות של דפנות העורקים.

6. רימון משפר את אספקת החמצן.

רימון מסייע לשאיבת רמות החמצן בדם. נוגדי החמצון הקיימים ברימון נלחמים ברדיקלים חופשיים, מפחיתים את הכולסטרול ומונעים קרישי דם. בסופו של דבר כל זה יעזור לדם לזרום בחופשיות, וישפר את רמות החמצן בגופך.

7. רימון מסייע להורדת לחץ הדם.

התכונות התזונתיות של הרימון עוזרות להורדת כולסטרול וטריגליצרידים ולהורדת לחץ דם.

8. רימון טוב לבריאות העיכול.

אחד היתרונות הרבים של הרימונים הוא בכך שהם עשירים בסיבים. כולם יודעים שסיבים טובים לעיכול. אכילת רימונים יכולה להיות אחת הדרכים הטובות ביותר לכלול סיבים בחיי היומיום שלך. רימון אחד מכיל 45% מצריכת הסיבים היומית המומלצת.

9. לרימון יש תכונות לחיזוק החיסון.

רימון, העשיר בתכונות אנטי דלקתיות, טוב לאנשים הסובלים ממצבים הקשורים לחיסון כגון דלקת מפרקים שגרונית ואוסטאוארתריטיס. הוא גם עשיר בויטמין C, המעורר ייצור נוגדנים ומסייע להתפתחות חיסונית. לכן, רימונים יכולים לסייע בשמירה על מערכת חיסון בריאה ובמניעת מחלות וזיהומים נפוצים.

10. רימון מוריד את רמות הלחץ.

בנוסף להפחתת הלחץ החמצוני הפנימי של הגוף, הרימון מסייע להפחתת הלחץ הפסיכולוגי שחווה בחיים האישיים והמקצועיים. מחקר אחד מצא כי אנשים שאכלו רימון היו בעלי רמות נמוכות יותר של קורטיזול, הורמון לחץ העולה במצבי לחץ.

11. רימון מסייע במניעת היווצרות אבנית.

לרימון תכונות אנטי פלאקיות. מיץ רימונים עשוי להיות בחירה טובה יותר ממי פה על בסיס אלכוהול. לתרכובות מסוימות ברימון השפעות אנטי-פלאק חזקות.

מחקרים הראו שתמציות הידרו-אלכוהוליות מרימון הורידו ביעילות את היווצרות החשבון בגלל הצטברות מיקרוביאלית בכמעט 84%.

12. רימון מסייע לבריאות העצם.

מספר מחקרים הוכיחו כי צריכה קבועה של רימון מועילה לבריאות העצם. הפלבונולים הגבוהים הקיימים בפרי זה עוזרים להילחם בדלקות העלולות לגרום לבעיות כמו נזק לסחוס ואוסטאוארתריטיס.

נוגדי החמצון הנמצאים ברימון מסייעים גם לביצועים אתלטיים.

13. רימונים טובים לבריאות הרבייה.

יתרון נוסף של הרימונים הוא שהם תומכים בבריאות הרבייה. נמצא כי רימון, העשיר בנוגדי חמצון, מוריד את רמות הלחץ החמצוני בגוף. מתח חמצוני קשור לתפקוד לקוי של זרע וירידה בפוריות אצל נשים.

בנוסף לכך, רימון יכול לשפר את חיי המין שלך. פרי זה הוכח כמגביר את רמות הורמון המין טסטוסטרון אצל גברים ונשים כאחד. זה גם מגביר את זרימת הדם לאזור איברי המין. מסיבה זו, לעתים מכונה ‘ויאגרה טבעית’.

14. רימון מסייע במניעת סרטן.

נוגדי החמצון שברימון יעילים במניעת סרטן. הפוליפנולים הביו-אקטיביים והפיטוכימיקלים האחרים ברימון הם נוגדי חמצון המסייעים בהגנה על התאים מפני מתח חמצוני ונלחמים ברדיקלים חופשיים העלולים לגרום לסרטן. מיץ רימונים מכיל רמות גבוהות יותר של נוגדי חמצון מאשר תה ירוק או יין אדום.

15. רימון טוב לבריאות הלב וכלי הדם.

הוכח כי רימון מסייע לוויסות כולסטרול רע (LDL) ולשיפור כולסטרול טוב (HDL), מפחית הצטברות פלאק בעורקים ומשפר את זרימת הדם. רימון עשוי גם לסייע בהפחתת רובד שכבר סותם את כלי הדם.

16. לרימון תכונות אנטי אייג’ינג.

יתרון נוסף של הרימון הוא תכונות האנטי אייג’ינג שלו. האלגיטנינים ברימון הופכים לתרכובת הנקראת אורוליטין A על ידי חיידקי המעיים. זה עשוי לעזור להאט את תהליך ההזדקנות של שרירי השלד, שמתחילים להיחלש עם הגיל.

מחקרים הראו כי אורוליטין A מסייע בשיפור יכולת המיטוכונדריה לייצר את מרבית האנרגיה הכימית בתאים אנושיים. מחקרים הגיעו למסקנה כי אורוליטין A מסייע בהפיכת תהליך ההזדקנות הטבעי. המשמעות היא שאם אתם צורכים רימונים באופן קבוע, תוכלו ליהנות מתכונות האנטי אייג’ינג שלה.

תופעות לוואי של רימון / אמצעי זהירות

  • רימון בטוח לרוב ויש לו מעט תופעות לוואי. עם זאת, זה יכול לגרום לרגישות במקרים מסוימים. הסימפטומים כוללים גירוד, נפיחות, נזלת וקשיי נשימה.
  • חסר מידע אמין על צריכת רימון בהריון והנקה. אנא צרכו לאחר התייעצות עם הרופא.
  • לאנשים הסובלים מלחץ דם נמוך, אכילת רימונים מסכנת אותם להורדת לחץ דם יתר על המידה. אנשים שעוברים ניתוח צריכים להפסיק לאכול רימון לפחות שבועיים לפני הניתוח, מכיוון שפרי זה עלול להפריע לשליטה על לחץ הדם. על כל מי שעוסק בכך להתייעץ עם רופא מקצועי.
  • אנשים אלרגיים לצמחים נוטים יותר לקבל תגובה אלרגית לרימון.
Show Buttons
Hide Buttons