פרחים הידראנגאה, משמעותם, שתילה נכונה וטיפול

פרחים הידראנגאה, משמעותם, שתילה נכונה וטיפול

פרחים הידראנגאה, משמעותם, שתילה נכונה וטיפול

מוצא ותרבותם של הידראנגאה

הידראנגאה ילידת אסיה ודרום אמריקה. אומרים שהפרח הוחזר לאירופה באונייה הראשונה של חברת הודו המזרחית ההולנדית.

המילה הידראנגאה נגזרת מהמילים היווניות הידרוס שמשמעותה מים ואנגוס שפירושו סיר. לצמח ניתן שם זה מכיוון שצורתו דמתה לבקבוק מים עתיק.

הסמליות של פרח זה משתנה מאוד מתרבות לתרבות. ביפן פרח זה קשור לרגשות כנים, הבנה והתנצלות. משמעות זו באה מתקופה עתיקה מאוד. אומרים כי קיסר יפן העניק פעם הידראנגאה למשפחת נערה שאהב כל כך אך הזניח כי היה עסוק מדי. על פי ההערכות, ההידראנגאה קשורה לתחושות לב, הערכה להבנה והתנצלויות לאחר שהקיסר היפני העניק אותן למשפחת נערה שאהב. ביפן המודרנית, להידראנגאה יש גם משמעות סמלית של הרמוניה ודו קיום.

במסורת הבודהיסטית, עלי הידרנגה מיובשים ומשמשים לבשל תה טקסי בשם תה שמימי.

לעומת זאת, להידראנגאה יש רגשות שליליים באירופה, שם הם משמשים להצהיר יהירות וגאווה. קשר זה מבוסס על יכולתו של הצמח לייצר פרחים רבים אך מעט זרעים. אומרים שהם נתנו את הפרחים האלה לאלה שסירבו להתעניין באהבה כסימן לקרירותם.

המשמעות והסמל של הידראנגאה לפי צבע

הידראנגאה ידועה בדרך כלל בצבעיה הוורודים, הכחולים, הסגולים והלבנים. כל הצבעים של הידראנגאה יפים, אך המשמעות הסמלית של הפרחים עושה את אותו הדבר. בהתאם לצבע ההידראנגאה, המשמעות הסמלית של הפרח יכולה להשתנות מאוד.

בעת מתן הידראנגאה, עליך להיות זהיר ולבחור את צבע פרח ההידנגאה הנכון עבור הנמען, כדי להימנע ממצבים מביכים מבחינה סמלית. המשמעות והסמליות של כל צבע של הידראנגאה היא כדלקמן:

הידראנגאה ורודה (הידראנגאה אדומה): מסמל רגשות כנים.

פרח אדום זה פירושו רגשות כנים, רומנטיקה, רגשות אמיתיים. בחירת הידראנגאה ורודה ליום האהבה הופכת אותה לחלופה מיוחדת לשושנים או לציפורנים.

כמו כן, הידראנגאה הוורודה מסמלת רגשות אמיתיים, ולכן היא מושלמת לזרי חתונה. אומרים כי הידראנגאה ורודה מכילה את המשמעות והכנות של אהבה. אם תסתכל מקרוב על הפרח הזה, תבחין שהוא דומה לצורת לב.

הידראנגאה כחולה: מסמל חרטה והתנצלות.

הידראנגאה כחולה מסמלת חרטה והתנצלות. זה גם מראה רגשות של הבנה והערכה עמוקה. זו מתנה טובה להציג בפני מישהו שעשית לא נכון או בפני מישהו שאולי התעלם מחשיבות בחייך בעבר.

משמעות ההידראנגאה הכחולה נובעת מהסיפור האגדי שהקיסר היפני התנצל בפני חברתו. בין אם אתה ביפן או במקומות אחרים בעולם, ההידראנגאה הכחולה מסמלת הערכה והבנה לאחרים ויש לה משמעות להכיר בכך שאתה מצטער.

הידראנגאה לבנה: מסמלת יהירות, יהירות, גאווה.

באופן כללי, פרחים לבנים יכולים להיות סמל של טוהר וחן. אבל פרח ההידנגה הלבן קשור גם לגאווה, יהירות וגאווה. כמו כן, הלבן הוא סמל מסורתי של חמלה. אומרים שמשמעות זו מקורה בעידן הוויקטוריאני.

הידראנגאה סגולה: מסמלת את הרצון להבין עמוק מישהו.

פרחי הידראנגאה סגולים מסמלים הבנה עמוקה. הידראנגאה סגולה משמשת גם כפרח נפלא לידידות או מערכות יחסים מתמשכות, כיוון שזה גם אומר הכרת תודה. סגול הוא בגוון מלכותי באופן מסורתי. הידראנגאה סגולה יכולה גם לסמל גאווה, תמלוגים ומנהיגות.

הידראנגאה סגולה גם מביעה הבנה עמוקה, מה שהופך אותם לבחירה פופולרית למתנות יום נישואין רביעי. הצגת פרחים אלה היא דרך יפה להפגין הערכה לשותף שלך.

הידראנגאה ירוקה: מסמלת התחדשות.

באופן כללי, פרחים ירוקים מסמלים התחדשות. כמו כן, הידראנגאה ירוקה יכולה לייצג שגשוג, מזל טוב, בריאות ונוער. זוהי מתנה נהדרת עבור מישהו שרק מתחיל או צריך להזריק לחייו אנרגיה חיובית.

4 נסיבות בעת מתן פרחי הידראנגאה במתנה

  • מסירת הידראנגאה כחולה היא רעיון טוב כאשר אתה צריך לתת למישהו התנצלות כנה. זה ידוע שפעם השתמשו בהידראנגאה על ידי קיסרים כדי לעזור להם להשיג סליחה.
  • הידראנגאה סגולה משדרת הבנה עמוקה, מה שהופך אותם לבחירה טובה לחברים שעוברים זמנים קשים. זה יכול להראות שאתה מבין את המצב שהם עוברים.
  • הידראנגאה, פרח של רגישות כנה והבנה עמוקה, היא מתנה נהדרת לחבר קרוב. בפרט, הידראנגאה ירוקה יכולה להביע הכרת תודה על קשר עמוק על ידי איחולי בריאות ושגשוג אצל חבר.
  • לפעמים קשור הידראנגאה ליום הנישואין הרביעי. למרות שהידראנגאה איננה פרח יום נישואין רשמי, הרי הורדנזים ורודים יכולים להוות מתנה נפלאה ומיוחדת לבן זוג רומנטי.

תכונות של הידראנגאה

זהו שיח נשיר בגובה של 1 עד 1.5 מ ‘. מספר גבעולים יוצאים מגבעול אחד, והענפים הצעירים ירוקים ועבים. העלים אליפסים ארוכים, באורך 8 ~ 15 ס”מ, עם קצה חד ושריפות חדות בקצה.

מה שנראה כמו עלי כותרת הוא עלה, לחלקם יש קצוות משוננים, ועלי הכותרת קטנים. אבקנים ועידונים מנווונים וקטנים וחסרי פרי. כך, בימים ההם, פרח ההידראנגאה התכוון גם לאישה חסרת פרי.

פרחים הם לאורך זמן יחסית ויכולים להימשך חודשיים עד שלושה חודשים אם מטפלים בהם כראוי. פרחים בצבעים שונים כגון לבן, ורוד, אדום, סגול וכחול נאספים יחד כדי להפוך אותו לצבעוני ומושך.

להידרנגאה מאפיין פריחה בצבעים שונים בהתאם לאדמה ולדשן אפילו באותו זן.

רוב ההידראנגאה מכילה רעלים, אך לצמחים מסוימים יש היסטוריה של שימוש רפואי. לדוגמה, ידועים קני שורש הידראנגאה ושורשים כטיפול בבעיות בדרכי השתן. תמצית שורש הידראנגאה יכולה לשפר את יכולתו של הגוף לנקות זיהומים בכליות, בשלפוחית ​​השתן ובדרכי השתן על ידי הגברת השתן. זה עשוי גם לסייע במניעת אבנים בכליות.

עם זאת, ישנם חלקים רבים שלא אומתו מבחינה רפואית, לכן עליך תמיד להתייעץ עם הרופא שלך. היו מודעים לתופעות לוואי אפשריות או לאינטראקציות עם תרופות אחרות.

צבע הידראנגאה

הפרחים של רוב ההידראנגאה לבנים. עם זאת, מינים מסוימים עשויים להיות בעלי פרחים במגוון רחב יותר של צבעים.

הצבעים משתנים מכחול, ורוד, סגול כהה, סגול בהיר ואדום. רמות ה- pH של הקרקע והימצאותן של יוני אלומיניום שצמחים יכולים לספוג ממלאות תפקיד גדול בצבע הפרחים במינים אלה.

חומציות גבוהה יותר של אדמה המאופיינת ב- pH של פחות מ -7 מעידה על כמות גדולה יותר של יוני אלומיניום שייספגו. התוצאה היא פרחים כחולים עד סגולים כהים.

מצד שני, קרקעות בסיסיות יותר (רמת pH מעל 7 וחסרות יוני אלומיניום) יגרמו לפרחי הידראנגאה ורודים עד אדומים.

כדי לקבל הידראנגאה סגולה, הקרקע חייבת להיות בעלת pH בין 5.5 ל- 6.5. בגלל זה, זה לא נדיר למצוא את הידראנגאה סגולה מושלמת ללא גוון כחול, ורוד או אדום.

כמו כן, לא כל הידראנגאה מושפעת משינוי הצבע באמצעות חומציות הקרקע. לדוגמה, פרחים לבנים אינם משנים את צבעם.

שינויים בצבע של פרחי הידראנגאה קשורים גם לתורשה של זני הידראנגאה מסוימים.

גורמים אחרים יכולים להשפיע על שינוי הצבע, כגון תנאי מזג אוויר (חמים או קרים, רטובים או יבשים), בריאות הצמחים וגורמים טבעיים אחרים.

דישון של הידראנגאה פעם או פעמיים בשנה עשוי לשפר את בריאות הצמחים, כך שהצבע עשוי להיות מעט כהה יותר.

כדי לקבל הידראנגאה כחולה, אתה צריך אלומיניום באדמה. לכן, מומלץ להוסיף אלומיניום סולפט לאדמה סביב ההידראנגאה מכיוון שהוא מסייע בהורדת ה- pH של הקרקע.

אם האדמה מכילה באופן טבעי אלומיניום וחומצית, צבע ההידראנגאה מתקרב אוטומטית לגווני כחול וסגול.

לאחר מכן, בחירת הדשן משפיעה גם על שינוי הצבע. דשן דל זרחן ועשיר באשלגן מסייע להשגת צבע כחול טוב.

הידראנגאה ורודה לא צריכה לספוג אלומיניום מהאדמה, ולכן האדמה חייבת להיות בסיסית.

קעקוע פרחי הידראנגאה

פרחי הידראנגאה מסמלים בדרך כלל רגשות של הכרת תודה. פרח זה יכול לסמל הכרת תודה לאדם מסוים. קעקוע הידראנגאה הוא דרך טובה להביע את רגשותיך כלפי אהובך על סמך המשמעות הסמלית של פרחים עם הבנה עמוקה ורגשות כנים.

Show Buttons
Hide Buttons