סרטן – 11 יתרונות בריאותיים

סרטן – 11 יתרונות בריאותיים

סרטן

1. סרטנים טובים לבריאות העצמות.

זרחן הוא המינרל הנפוץ ביותר בגוף האדם ומהווה מרכיב חשוב לשיניים ועצמות. מזונות עתירי זרחן, כמו סרטנים, יכולים להיות חשובים מאוד אם אתם נמצאים בסיכון גבוה לאוסטאופורוזיס או רוצים אורח חיים פעיל.

2. סרטנים טובים לבריאות הקוגניטיבית.

הסרטנים מכילים מגוון חומרים מזינים, כולל נחושת, ויטמין B2, סלניום וחומצות שומן אומגה 3, מה שהופך אותם למאכל נהדר לתפקוד קוגניטיבי ופעילות מערכת העצבים. חומרים מזינים אלה מגנים על מערכת העצבים תוך הפחתת דלקות ורובד במסלולי העצב.

3. סרטנים טובים לבריאות הלב.

הסרטנים עשירים בחומצות שומן אומגה 3, שיכולות לסייע באיזון רמות הכולסטרול ולקדם תכונות אנטי דלקתיות בכל הגוף. תכונות אלו יכולות להוריד את לחץ הדם ולהפחית את העומס על הלב, ובכך למנוע התפתחות טרשת עורקים. זה עשוי להפחית את הסיכון להתקף לב ושבץ.

4. סרטנים עוזרים להיפטר מדלקת.

הסרטנים מכילים מינרלים וחומרים מזינים שיכולים להפחית את הדלקת. יתרונות אלה נובעים מחומצות שומן אומגה 3, נחושת וסלניום הקיימים בסרטנים.

5. סרטנים עוזרים להגביר את החסינות.

סלניום עשוי להיות קשור ישירות לגירוי פעילות המערכת החיסונית, ועשוי לשמש גם כנוגד חמצון המגן על הגוף מפני מחלות כרוניות. נוגדי חמצון יכולים למצוא ולנטרל רדיקלים חופשיים שיכולים לגרום למוטציות תאיות. סלניום וריבופלבין, השופעים סרטנים, יכולים להגביר את ייצור נוגדי החמצון בגוף.

6. לסרטן תכונות ניקוי רעלים.

יתרון נוסף לסרטן הוא שיש לו תכונות גמילה. המערכת החיסונית של גופנו אינה יכולה לעשות הכל, והכליות והכבד אחראיות לדם ולגמילה נוספת של הגוף. רמות הזרחן הנמצאות בסרטנים מסייעות בשיפור תפקוד הכליות. זה נהדר להאצת שחרור הרעלים מהגוף ולשיפור היעילות המטבולית הכוללת.

7. סרטנים עוזרים להגביר את זרימת הדם בגוף.

לנחושת יש מספר פונקציות החשובות לתפקוד תקין של האיברים. לדוגמה, לנחושת תפקיד חשוב בספיגת הברזל במעי, אחד המינרלים החשובים ביותר בגופנו. לברזל תפקיד חשוב בייצור כדוריות הדם האדומות, ולכן הוא מקדם את זרימת הדם ומאפשר לחמצן להגיע לכל חלקי הגוף. זה יכול להגדיל את קצב ריפוי התאים וצמיחתם מחדש לאחר פציעה או מחלה.

8. סרטנים מסייעים במניעת סרטן.

מחקרים הראו כי סרטנים יכולים לסייע במניעת סרטן בשל תכולת הסלניום העשירה שלהם. סלניום, נוגד חמצון לסרטן, מעכב את ההשפעות המסרטנות של כספית, ארסן וקדמיום, שעלולות להוביל לצמיחת הגידול ולסרטן אצל בני אדם. למעשה, ככל שרמות הסלניום שלך גבוהות יותר הסיכון לחלות בסרטן נמוך יותר.

9. לסרטן יש את המאפיין של שיפור חילוף החומרים של סוכר בדם.

לסרטנים יש יתרונות בשיפור חילוף החומרים של סוכר בדם. הסיבה לכך היא שכרום משפר את חילוף החומרים של הסוכר בדם, מה שעוזר להוריד את רמות הסוכר בדם בגוף. כרום מקדם את פעולת האינסולין ומונע התפתחות סוכרת.

10. סרטנים מסייעים בשליטה על רמות הכולסטרול.

יתרון נוסף של הסרטנים הוא התכונות הבריאותיות של הכולסטרול. מזין הכרום המצוי בסרטן מסייע בהעלאת רמות הכולסטרול הטוב HDL בגוף. הגדלת הכולסטרול הטוב בגוף מסייעת למזער את הסיכון להתקף לב, שבץ ומחלות עורקים כליליים.

כמו כן, הסטרולים המצויים בסרטנים מסייעים לרסן את ספיגת הכולסטרול והשומנים הנמצאים במזונות אחרים. חומצות שומן מסוג אומגה -3 מסייעות בהורדת רמות הטריגליצרידים וכולסטרול LDL רע, שבדרך כלל סותמים את דפנות העורקים.

11. הסרטנים דלים בכספית.

אחת הבעיות הגדולות ביותר באכילת תזונה עשירה במאכלי ים היא חשיפה לכספית. למרבה המזל, סרטן נחשב לאחד מאכלי הים הבטוחים ביותר מבחינת תכולת כספית.

היתרונות של סרטנים מבחינה תזונתית

1. סרטנים הם מקור מצוין לחלבון.

סרטנים הם אחד ממקורות החלבון הטובים ביותר. גופנו זקוק לחלבון כדי לבנות ולרפא שרירים, עצמות, שיער, עור ודם.

2. הסרטנים עשירים בחומצות שומן אומגה 3.

לחומצות אומגה 3 יתרונות בריאותיים רבים. קודם כל, זה מוריד את לחץ הדם ומפחית את הסיכוי לחלות במחלות לב. אומגה 3 מסייעת גם בהפחתת הטריגליצרידים (סוג של שומן המצוי בדם).

רמות טריגליצרידים בלתי מבוקרות בגוף יכולות להגדיל את הסיכוי לשבץ ומחלות לב. איגוד הלב האמריקאי ממליץ לאכול דגים עם אומגה 3 לפחות פעמיים בשבוע.

3. סרטנים מכילים סלניום.

סלניום, הנמצא בדרך כלל ברכיכות, מצוי גם בשפע בסרטנים.

סלניום ממלא תפקיד חשוב במערכת ההגנה האנטי -אוקסידנטית האנושית, ומונע פגיעה בתאים וברקמות.

סלניום ממלא גם תפקיד חשוב בתפקוד המערכת החיסונית ובמטבוליזם של הורמון בלוטת התריס.

4. הסרטנים מכילים ריבופלבין (ויטמין B2).

ריבופלבין (ויטמין B2) חשוב לייצור כדוריות דם אדומות, קידום צמיחה תקינה ושמירה על העור, העיניים ומערכת העצבים.

ריבופלבין ממלא גם תפקיד בספיגת ברזל במערכת העיכול ותומך בפעילות נוגדי חמצון.

5. הסרטנים מכילים נחושת וזרחן.

הסרטנים עשירים מאוד בנחושת. נחושת מעורבת בספיגה, אחסון ומטבוליזם של ברזל.

הוא חשוב גם להיווצרות תאי דם אדומים ושומר על בריאות העצמות, כלי הדם, העצבים ומערכת החיסון.

זרחן הוא מינרל מפתח לעצמות ולשיניים, ולכן הוא חשוב לבריאות השלד והתפתחותו. זרחן מעורב ברוב התהליכים המטבוליים בגוף, כולל תפקוד כליות, צמיחת תאים והתכווצות שריר הלב.

חסרונות/תופעות לוואי של סרטן

למרות שלסרטן יש יתרונות בריאותיים רבים, ייתכן שיש להם כמה חסרונות ותופעות לוואי.

  • לחלק מהאנשים עלולה להיות תגובה אלרגית לסרטנים.
  • סרטנים גולמיים מגדילים את הסיכוי להרעלת מזון אצל נשים בהריון, ילדים וכמה מבוגרים.
  • הסרטנים מכילים כולסטרול ונתרן. הפגיעה עשויה לעלות על היתרונות, במיוחד עבור אלה הקשורים למחלות לב וכלי דם או כולסטרול גבוה. הקפד לצרוך לאחר התייעצות עם רופא מקצועי.
Show Buttons
Hide Buttons