סלמון – 18 יתרונות בריאותיים

סלמון – 18 יתרונות בריאותיים

סלמון

1. סלמון עשיר בחומצות שומן אומגה 3.

סלמון הוא אחד המקורות הטובים ביותר ל- EPA, DHA.

בניגוד לרוב השומנים האחרים, שומני אומגה 3 נחשבים חיוניים. במילים אחרות, הגוף לא יכול לייצר אותו, ולכן יש לצרוך אותו מהתזונה.

ל- EPA, DHA יש כמה יתרונות בריאותיים, כמו הפחתת דלקת, ירידה בלחץ הדם, ירידה בסיכון לסרטן ושיפור התפקוד של התאים המרכיבים את העורקים.

2. סלמון הוא מקור נהדר לחלבון.

סלמון עשיר בחלבון איכותי.

חלבון, כמו שומני אומגה 3, הוא חומר מזין חיוני בתזונה.

חלבונים ממלאים מספר תפקידים חשובים בגוף, כולל עזרה לגוף להחלים, הגנה על בריאות העצם ושמירה על מסת השריר במהלך ירידה במשקל והזדקנות.

סלמון מכיל 22 עד 25 גרם חלבון.

3. סלמון עשיר בויטמין B.

סלמון הוא מקור נהדר לויטמין B.

סלמון מכיל ויטמין B1 (תיאמין), ויטמין B2 (ריבופלבין), ויטמין B3 (ניאצין), ויטמין B5 (חומצה פנטותנית), ויטמין B6, ויטמין B9 (חומצה פולית) וויטמין B12.

ויטמין B מסייע להמרת מזון שנבלע לאנרגיה, לייצר ולתקן DNA ולהפחית דלקת. סלמון נמצא בשפע ביותר בוויטמין B3 (ניאצין) וויטמין B6. ויטמין B3 מסייע בהורדת רמות הכולסטרול וויטמין B6 משפר את בריאות המוח. סלמון עשיר גם ב- B12 החיוני לתפקודי מוח ומערכת העצבים, איזון הורמונלי ותפקודים מטבוליים שונים.

4. סלמון עשיר באשלגן.

לסלמון תכולת אשלגן גבוהה למדי.

ידוע כי סלמון מכיל יותר אשלגן מאותה כמות בננות.

פוטריום מסייע בשליטה על לחץ הדם ומפחית את הסיכון לשבץ.

בנוסף, אשלגן מסייע בשליטה על לחץ הדם ובמניעת החזקת מים מוגזמת.

מחקרים מראים כי אנשים חסרי אשלגן סובלים מלחץ דם גבוה יותר מאנשים רגילים.

5. סלמון מכיל סלניום.

סלניום נחשב למינרלים קורט ויש צורך בכמות קטנה בלבד בגוף. עם זאת, חשוב לקבל מספיק סלניום מהתזונה.

אחד התפקידים החשובים של סלניום הוא שמירה על תפקוד בלוטת התריס. מינרל עקבות חיוני זה מגן על בלוטת התריס מפני נזק חמצוני במהלך סינתזת הורמון בלוטת התריס.

6. סלמון מכיל אסטקסנטין, נוגד חמצון.

אסטקסנטין הוא תרכובת הקשורה להשפעות בריאותיות חזקות. אסטקסנטין הוא אחד ממשפחת הקרוטנואידים של נוגדי החמצון.

צבעו הוורוד של סלמון מקורו בנוכחות אסטקסנטין, נוגד חמצון לקרוטנואידים. שלא כמו קרוטן וקרוטנואידים אחרים, אסטקסנטין אינו הופך לרטינואידים בגוף האדם.

אסטקסנטין הוא נוגד חמצון טוב למניעת מחלות לב וכלי דם, חיסון, דלקתיות ונווניות ניווניות.

אסטקסנטין ידוע גם כמונע נזק לעור ועוזר להזדקנות.

7. סלמון יכול להפחית את הסיכון למחלות לב.

סלמון הוא מקור עשיר של חומצות שומן אומגה 3 (EPA ו- DHA) ואשלגן. חומצות שומן אשלגן ואומגה 3 ו -6 תורמות רבות לבריאות הלב על ידי הפחתת דלקת בעורקים, הורדת כולסטרול ושמירה על רמות לחץ הדם. פוטריום מסייע בשליטה על לחץ הדם ובמניעת אגירת נוזלים מוגזמת. לכן, אכילת סלמון באופן קבוע יכולה להפחית במידה ניכרת את הסיכון למחלות הקשורות ללב כמו התקף לב, שבץ מוחי, הפרעות קצב ולחץ דם גבוה.

8. סלמון יכול לעזור לכם לשלוט במשקל.

אכילת סלמון לעיתים קרובות עוזרת לכם לרדת במשקל ולשמור עליו.

לאחר אכילת מזונות עשירים בחלבון כגון סלמון, קצב חילוף החומרים גבוה יותר ממזונות אחרים.

מחקרים מראים ששומני אומגה 3 יכולים לקדם ירידה במשקל ולהפחית שומן בבטן אצל אנשים הסובלים מעודף משקל.

סלמון גם די נמוך בקלוריות.

לסיכום, אכילת סלמון יכולה לעזור לשלוט במשקל על ידי הפחתת תיאבון, הגדלת קצב חילוף החומרים והגברת הרגישות לאינסולין.

9. סלמון יכול לעזור להילחם בדלקת.

סלמון יכול להיות כלי נשק חזק נגד דלקת.

מומחים רבים מאמינים כי דלקת היא גורם השורש למרבית המחלות הכרוניות, כולל מחלות לב, סוכרת וסרטן.

מחקרים הראו כי אכילת סלמון מסייעת בהפחתת סמנים דלקתיים אצל אנשים בסיכון לחלות במחלות אלו.

10. סלמון יכול לעזור לבריאות המוח שלך.

מחקרים מראים ששילוב סלמון בתזונה יכול לשפר את תפקוד המוח.

DHA של סלמון עובד עם ויטמינים A, ויטמין D וסלניום כדי לשפר את תפקוד המוח. חומצות שומן אומגה 3 יכולות לעזור במחלות כמו מחלת אלצהיימר ופרקינסון. כמו כן, אכילת סלמון במהלך ההריון יכולה לשפר את התפתחות מוח העובר ובריאותו.

נמצא כי דגים ושומני דגים שומניים בריאים מפחיתים את תסמיני הדיכאון, מגנים על בריאות המוח של העובר במהלך ההריון, ומאטים על אובדן זיכרון הקשור להזדקנות.

מחקר שנערך בקרב אנשים בני 65 ומעלה הראה כי אכילת דגים יותר מפעמיים בשבוע מפחיתה את בעיות הזיכרון הקשורות להזדקנות ב 13 אחוז לאט יותר.

מחקר אחר מצא כי לאנשים שאוכלים דגים באופן קבוע יש יותר חומר אפור ממוחם של אנשים רגילים.

11. סלמון יכול לעזור לגופך לשלוט בשינה.

סלמון מכיל חומצת אמינו הנקראת טריפטופן. על פי אתר MedlinePlus של הספרייה הלאומית לרפואה, טריפטופן הוא חומצת אמינו חיונית. טריפטופן מסייע בייצור מלטונין וסרוטונין. במילים אחרות, הוא ממלא תפקיד חשוב בתפקודי הגוף כמו שליטה במצב הרוח ומחזור השינה.

12. סלמון מסייע בתיקון רקמות פגועות.

סלמון הוא מקור טוב לחלבון. מרכיבי העצמות, השרירים, הסחוס, העור והדם של גופנו דורשים חלבון. חלבונים עוזרים לגוף לבנות ולתקן רקמות לאחר פציעה, להגן על בריאות העצם ולשמור על מסת השריר. זה גם שומר על קצב חילוף חומרים בריא ומשפר את צפיפות העצם וכוח.

13. סלמון מסייע לטיפול בסרטן.

סלמון נחשב למזון על על בסיס תכולת חומצות השומן אומגה 3 שלו. מבחינה רפואית הוכח כי חומצות שומן מסוג אומגה 3 משפיעות באופן משמעותי על תאים סרטניים ויכולות להרוג גידולים. חומצות שומן אומגה 3 יכולות לעזור בסרטן מסוים, כגון סרטן העור, סרטן הערמונית, סרטן המעי הגס, סרטן הכבד, סרטן עור המושרה על ידי UVB וגידולים במוח.

14. סלמון מסייע להילחם בדלקת המפרקים.

חומצות השומן אומגה 3 של סלמון מסייעות בהפחתת מצבי מפרקים דלקתיים שונים, כולל דלקת מפרקים ניוונית. סלמון מכיל קבוצה קטנה של חלבונים הנקראים פפטידים פעילים פיזיולוגית. אחד הפפטידים הפעילים הפיזיולוגית הללו, הנקרא קלציטונין, ידוע כמסייע בהגדלת, ויסות וייצוב סינתזת הקולגן בסחוס האוסטאוארתריטיס האנושי.

15. סלמון עוזר לשפר את הראייה.

סלמון, העשיר בחומצות שומן אומגה 3 וויטמין A, הוא אוכל טוב לעינייך. צריכה קבועה של סלמון יכולה לסייע בטיפול ביובש בעיניים ובניוון מקולרי הקשור להזדקנות (AMD).

16. סלמון טוב לעור שלך.

סלמון טוב לבריאות העור בשל הימצאותן של חומצות שומן וויטמין A. שומנים בריאים אלה משפרים את איכות העור ובריאותו. חומצות שומן אומגה 3, יחד עם נוגדי חמצון קרוטנואידים באסטקסנטין, מפחיתים משמעותית את הפגיעה ברדיקלים החופשיים הגורמים להזדקנות.

17. סלמון טוב לחסינות.

השילוב של אומגה 3, סלניום, ויטמינים A ו- D הוא המפתח לשיפור החסינות. אכילת סלמון יותר מפעמיים בשבוע יכולה להפחית את הסיכון למחלות כרוניות כמו מחלות לב, סוכרת וירידה קוגניטיבית.

18. סלמון טוב במיוחד במהלך ההריון.

אכילת סלמון במהלך הריון או הנקה יכולה לקדם את התפתחות מוח העובר. הסיבה היא שסלמון עשיר בשומן בלתי רווי, DHA.

Show Buttons
Hide Buttons