מה זה אומר לחלום על כלבים נלחמים?

מה זה אומר לחלום על כלבים נלחמים?

חלום על כלבים שנלחמים: כלבים, בחלומות, מסמלים לעתים קרובות את האינסטינקטים, הרגשות והרצונות הראשוניים שלנו. כשהם נלחמים, זה כמו סערה סוערת (תחשבו על מלח שנקלע לסערה) שמתערבלת בתוכנו, מציגה את הקונפליקטים הפנימיים, המאבקים הרגשיים, או אולי שתי אמונות סותרות שנאבקות בה בתת המודע שלנו. ההתנגשות הזו (כמו הגאות המתנפצת בסלעים) מרמזת על מחלוקת עמוקה יותר שאולי אפילו לא היינו מודעים אליה בחיינו הערות. תארו לעצמכם שני רקדנים על הבמה (חשבו עליהם רוקדים טנגו נלהב). הם נעים לפי הקצב, לפעמים בהרמוניה, לפעמים לא מסונכרנים, והצעדים שלהם מייצגים את המצב המודע והלא מודע שלנו.

תדמיין את זה. אדם חולם לראות שני כלבים נלחמים בשדה ביום שמש. השמש (הנתפשת לעתים קרובות כסמל של תודעה או הארה) עשויה לומר שהקונפליקט הפנימי הזה הוא משהו שהם הופכים מודעים אליו יותר ויותר. השדה הפתוח (בדומה לספר פתוח) מסמל שאין מה להסתיר, והכל נמצא בחוץ.

עכשיו, בואו נסובב קצת את הסצנה הזו. מה אם יורד גשם שוטף והשדה בוצי? גשם עשוי לרמז על טיהור, או שרגשות נשפכים ללא שליטה, והבוץ יכול לייצג את הבלגן של הרגשות או המצבים הללו. כאן, נראה שהקרב הוא לא רק פנימי, אלא גם משפיע על חייהם החיצוניים.

עכשיו, בואו נדמיין מצב מנוגד. מה אם, במקום להילחם, הכלבים האלה היו משחקים יחד בהרמוניה? תרחיש זה דומה לשקט שלאחר סערה, המציע פתרון, שלום, או אפילו מיזוג הרמוני של אמונות או רגשות סותרים. עם זאת, כאשר אתה חושב בחזרה על החלום המקורי, ברור שהאינטראקציה השלווה הזו עדיין מדברת על המהומה הקודמת. הוא מספר על הפוטנציאל להרמוניה, בדיוק כמו שקשת בענן מבטיחה שקט אחרי הגשם.

ציור אנלוגיה ארוכה, שקול את החלום כמו קדר שעובד עם חימר. כאשר מתחילים, החימר מחוספס, לא מעוצב וללא צורה (בדומה לרגשות הגולמיים והלא מעובדים שלנו). כאשר הקדר מתחיל, הם עשויים להיאבק, לדחוף ולמשוך את החימר, לנסות לעצב אותו לצורה, בדיוק כפי שהכלבים מושכים ומתחבטים זה בזה.

לפעמים ידיו של הקדר נעות בצורה חלקה, יוצרות דוגמאות יפות ללא מאמץ, בעוד שבפעמים אחרות הן נאלצות להפעיל כוח, להיאבק עם החימר כדי לעצב אותו לרצונם. הריקוד הזה בין הקדר לחימר דומה למאבקים הפנימיים שלנו, שבהם אנחנו גם היוצר וגם הנברא.

התוצר הסופי, בין אם זה אגרטל יפה או גוש מעוות, הוא תוצאה ישירה של מערכת היחסים הזו והמאבקים שנמשכו. לכן, כשאנחנו חולמים על כלבים שנלחמים, זה דומה לצפייה בקדר הזה בעבודה, מתבונן בתהליך היצירה, ההרס והבילוי, בדומה למסע שלנו להבנה ושילוב של חלקים סותרים בעצמנו.

Show Buttons
Hide Buttons