ליצ’י – 19 יתרונות בריאותיים

ליצ’י – 19 יתרונות בריאותיים

ליצ'י

1. ליצ’י מסייע בקידום בריאות הלב וכלי הדם.

מחקרים הראו כי נוגדי החמצון שבפרי זה עשויים לסייע בקידום בריאות הלב וכלי הדם. פרי זה מכיל תרכובות הנקראות אוליגונולים הממריצים את ייצור תחמוצת החנקן. תחמוצת החנקן היא מרחיב כלי דם המסייע להרחיב את כלי הדם כך שהדם יכול לזרום כראוי. זה מפחית את הלחץ על הלב ששואב דם ומשפר את הבריאות הכללית של הלב וכלי הדם.

הליצ’ים מכילים אשלגן, המסייע לווסת את רמות הנתרן, לשמור על איזון האלקטרוליטים ולשלוט בלחץ הדם. זה ידוע גם כמסייע בהפחתת הסיכון להתקף לב ושבץ.

בנוסף, הוא מכיל חומרים מזינים רבים, כולל כמויות גבוהות של ויטמין C, סיבים, מגנזיום, נחושת, ברזל, מנגן, חומצה פולית ופוליפנולים, המועילים לבריאות הלב.

2. ליצ’י מעולה לשיפור העיכול.

מומלץ לצרוך פרי זה אם אתם סובלים מעצירות או מהפרעות אחרות הקשורות למערכת העיכול. ליצ’י מסייע בעיכול ומסייע בהקלה על מחלות במערכת העיכול.

תכולת המים הגבוהה ותכולת הסיבים והפקטין הנמצאים בליצ’ים תומכים בעיכול בריא. חומרים מזינים אלה מסייעים גם במניעת עצירות, סרטן המעי הגס וטחורים.

3. לליצ’י תכונות למניעת קטרקט.

קטרקט הוא ליקוי ראייה הנגרם כתוצאה מעיכוב העדשה של העין. במחקר אחד, ליצ’י עשוי לסייע בדיכוי קטרקט. ליצ’י מכיל פיטוכימיקלים המציגים תכונות נוגדות חמצון ואנטי גידול. זה ידוע כמניעת צמיחה תקינה של תאים המסייעים במניעת קטרקט.

4. ליצ’י עוזר להילחם בשפעת.

אחד היתרונות של ליצ’י הוא שהוא יכול להילחם בשפעת. שפעת נגרמת על ידי וירוס והיא מחלה מדבקת ביותר. זנים מסוימים של וירוסים אלה עמידים לתרופות אנטי ויראליות קונבנציונאליות, המחייבות פיתוח תרופות חדשות. תמצית ליצ’י הוכחה כיעילה נגד וירוסים אלה. פרי זה מפגין תכונות אנטי ויראליות בשל נוכחותם של אוליגונולים המונעים ריבוי ויראלי.

5. ליצ’י עוזר לך לרדת במשקל.

ליצ’י הם פרי דל קלוריות, ולכן יש להם יתרונות לירידה במשקל. ליצ’י מכיל 66 קלוריות ב -100 גרם. הוא מכיל גם הרבה מים וסיבים מה שהופך אותו למאכל טוב למי שרוצה לרדת במשקל.

6. לליצ’י תכונות ויסות זרימת הדם.

נמצא כי ליצ’י תומך במחזור דם תקין בכל גופנו, ומבטיח את תפקוד חלק של מערכות האיברים שלנו. חומרים מזינים של מגנזיום, ברזל, נחושת, מנגן, חומצה פולית וויטמין C הכלולים בליצ’י מועילים למערכת הדם של גופנו.

7. ליצ’י מיטיב עם כלי הדם.

ליצ’י עשיר בפוליפנולים, כגון ביופלבנואידים הנקראים רוטין. זה הכרחי בעת חיזוק כלי הדם. תכונות אלה שימושיות גם לטיפול במצבים כגון דליות וטחורים.

8. לליצ’י תכונות אנטי דלקתיות.

ליצ’י מסייע בטיפול בדלקות ופגיעה ברקמות שיכולות להיגרם ממגוון גורמים. רמות גבוהות של ויטמין C, פלבנואידים ונוגדי חמצון של ליצ’י מסייעות בהפחתת דלקות ובמניעת סוגי סרטן שונים. פרי זה הוא נוגד חמצון אנטי דלקתי המסייע להילחם בלחץ חמצוני מרדיקלים חופשיים העלולים לגרום לדלקות ולסרטן.

9. ליצ’י מסייע בהגברת החסינות.

ליצ’י יש את היתרון בהגברת החסינות. ויטמין C הכלול בפרי זה יעיל לחיזוק חסינותנו. ויטמין זה מסיס במים מלא בנוגדי חמצון המגנים על גופנו מפני פלישת חיידקים זרים.

10. ליצ’י עוזר לשלוט בלחץ הדם.

יתרון נוסף של ליצ’י הוא יכולתו לשלוט בלחץ הדם. ליצ’י יש רמות אשלגן ונתרן מאוזנות הדרושות לשמירה על לחץ דם תקין. בנוסף, תכונות כלי הדם של אשלגן מסייעות בוויסות לחץ דם גבוה על ידי הרגעה והרפיה של כלי הדם בגוף.

11. ליצ’י תומך בבריאות העצם.

פרי זה מלא בתרכובות חיוניות הדרושות לעצמות בריאות, כגון מגנזיום, זרחן, מנגן, נחושת, ברזל ועוד רבות אחרות. מינרלים אלה למעשה מגבירים את ספיגת הסידן בעצמות שלך, מה שהופך אותם לבריאים.

12. ליצ’י מסייע במניעת אנמיה.

לליצ’י יש יתרונות גם במניעת אנמיה. כולנו יודעים כי אנמיה נגרמת מירידה ברמות המוגלובין. פרי זה מכיל נחושת, הדרושה להגדלת מספר כדוריות הדם האדומות בדם.

13. לליצ’י תכונות אנטי ויראליות.

מחקרים שנערכו בסין מראים כי פרואנטוציאנידינים המצויים בזרעי ליצ’י הם בעלי תכונות אנטי ויראליות. תכונות אנטי-ויראליות אלו עשויות למנוע התפשטות של נגיפים, כולל אלה הגורמים לנגיף שפעת והרפס סימפלקס. עם זאת, יש צורך במחקרים מדויקים יותר.

14. ליצ’י מיטיב עם בריאות העור.

תכולת המים הגבוהה, נוגדי החמצון וויטמין C המצוי בליצ’י משאירים את עורך נראה צעיר. תכולת הלחות נותנת לחות לעור ושוטפת זיהומים מהגוף, ונוגדי חמצון משתלבים עם רדיקלים חופשיים להפחתת קווים דקים וקמטים.

15. ליצ’י מסייע בשיפור חילוף החומרים.

צריכת ליצ’י מסייעת להאיץ את הטמעת הפחמימות, השומנים והחלבונים במזון על ידי זרז אנזימים בתהליכים ביוכימיים. זה, בתורו, מקדם תיאבון וחילוף חומרים תקין ומסייע בשמירה על משקל אופטימלי.

16. ליצ’י יכול לסייע במניעת עצירות.

ליצ’י יעיל במניעת עצירות. הסיבים התזונתיים הכלולים בליצ’י תומכים במערכת העיכול ומגבירים את נפח הצואה, ומסייעים לאנשים הסובלים מעיות לא סדירות או לעצירות.

17. ליצ’י יכול לסייע בטיפול בהתכווצויות שרירים.

לפירות אלה יש כמות מספקת של אשלגן ומים. זה משפר את חוזק השרירים ומפחית התכווצויות שרירים הנגרמות מרמות נמוכות של אשלגן והתייבשות.

18. לליצ’י תכונות הגנה מפני נזקי רדיקלים חופשיים.

הליצ’ים עשירים בוויטמין C ובתרכובות פנוליות אחרות הנקראות פלבנואידים. הם מונעים נזק לתאים מרדיקלים חופשיים וכימיקלים רעילים המובילים למחלות כמו מחלות לב, סרטן ודלקת פרקים. התכונות נוגדות החמצון של ליצ’י נלחמות ביעילות ברעלים בגוף.

19. ליצ’י עוזר להעלות כולסטרול טוב HDL.

ליצ’י הוא מקור טוב לניאצין, המסדיר את סינתזת הכולסטרול בגוף. ניאצין מעלה את רמת הכולסטרול הטוב HDL ומפחית את כמות הטריגליצרידים המזיקים וכולסטרול ה- LDL הרע בדם.

תופעות לוואי של ליצ’י

  • הליצ’ים עתירי סוכר ולכן אנשים הסובלים מסוכרת צריכים להיזהר.
  • לאנשים מסוימים עלולה להיות תגובה אלרגית לפרי זה.
  • צריכת יותר מדי ליצ’י ידועה כמשבשת את האיזון ההורמונלי של הגוף אצל אנשים מסוימים.
  • הבטיחות בנשים בהריון לא אומתה. לכן, הקפד לצרוך אותו לאחר התייעצות עם רופא מקצועי.
Show Buttons
Hide Buttons