כרוב אדום – 11 יתרונות בריאותיים

כרוב אדום – 11 יתרונות בריאותיים

כרוב אדום

כרוב אדום

כרוב אדום הוא ירק מזין וטעים שצבר פופולריות ברחבי העולם והוא אוכל. ידוע גם בשם כרוב סגול או כרוב אדום, זהו ירק מצליב ונמצא בקלות בצפון אירופה, ארצות הברית ובחלקים מאסיה.

מה שמעניין בכרוב זה הוא שהוא משנה את צבעו בהתאם לאיזון ה- pH סביבו, ולכן הוא משמש לעתים קרובות כמדד pH. צבע הכרוב למעשה משתנה בהתאם לאיזון ה- pH של האדמה בה הוא גדל. זה ידוע גם שהוא הרבה יותר קל לאחסון מאשר כרוב מסורתי. הוא משמש לרוב בסלטים, אך יכול לשמש גם כתוספת לתבשילי בשר מסוימים.

אחת הסיבות העיקריות לכך שכרוב אדום פופולרי הוא מכיוון שהוא מכיל הרבה פיטוכימיקלים, נוגדי חמצון, חומרים מזינים, ויטמינים ומינרלים. רכיבים חיוניים אלה כוללים סידן, מנגן, מגנזיום, ברזל ואשלגן, כמו גם ויטמין C, ויטמין K, ויטמיני B וסיבים תזונתיים. הוא גם עשיר בנוגדי חמצון כמו אנתוציאנינים ואינדולים.

1. כרוב אדום טוב לבריאות העצם.

הכרוב האדום מכיל מגוון חומרים מזינים החשובים לבריאות העצם. אנשים רבים יודעים כי ויטמין D וסידן חשובים לבריאות העצם. מלבד זאת, חומרים מזינים אחרים החיוניים לעצמות שלך כוללים ויטמין K ומגנזיום.

כרוב אדום הוא מקור טוב לוויטמין K ומספק כמויות קטנות של סידן, מגנזיום ואבץ בכדי לסייע בבניית ושמירה על עצמות בריאות.

2. לכרוב אדום יש השפעות בריאותיות על העיכול.

הכרוב דל בקלוריות ועשוי בסיבים תזונתיים, המסייעים למעשה לתהליך העיכול.

אכילת כרוב יכולה לסייע במניעת בעיות במערכת העיכול כמו קשיי עיכול ועצירות. הסיבים המסיסים בכרוב אדום יכולים לעזור לחיידקים המועילים במעיים שלך.

סיבים תזונתיים גם מאטים את תהליך העיכול, ושומרים על מלא זמן רב יותר. זה עוזר לירידה במשקל מכיוון שהוא מונע רעב ותשוקה לאוכל.

3. כרוב אדום טוב לבריאות הלב.

האנתוציאנינים בכרוב אדום עשויים להועיל ללב. תזונה עתירת אנתוציאנינים נקשרה להורדת לחץ הדם. זה נקשר גם לסיכון מופחת למחלות לב וכלי דם.

4. כרוב אדום יכול לעזור לכם לרדת במשקל.

למרות שהכרוב האדום דל מאוד בקלוריות, הוא עשיר בסיבים תזונתיים. לתת לך הרבה שובע עם מעט קלוריות יכול לעזור לך לרדת במשקל.

5. לכרוב אדום תכונות אנטי אייג’ינג.

אחד היתרונות הרבים של כרוב אדום הוא תכונות האנטי אייג’ינג שלו. נוגדי חמצון אינם מגנים עליך מפני השפעות הרדיקלים החופשיים. זה גם עוזר להפחית את סימני ההזדקנות שיכולים להיגרם על ידי רדיקלים חופשיים. נוגדי חמצון מסייעים בשמירה על בריאות העור, הפחתת קמטים וכתמי גיל.

6. כרוב אדום טוב לבריאות העין.

ויטמין A בכרוב אדום טוב לבריאות העיניים. ויטמין A שומר על בריאות הראייה שלך ומונע ניוון מקולרי והיווצרות קטרקט. ניתן להמיר אותו גם לבטא קרוטן, וזה חשוב מאוד לשמירה על בריאות העין ככל שמתבגרים.

7. כרוב אדום מועיל לבריאות הקיבה.

כרוב אדום מכיל כמות גדולה של חומצת האמינו גלוטמין. חומצת אמינו ספציפית זו נקשרה להפחתת דלקת וכאב הקשורים לכיבים במערכת העיכול.

8. לכרוב אדום יש השפעה על שיפור החסינות.

הכרוב האדום עשיר בויטמינים, כולל ויטמין C. ויטמין C, המכונה גם חומצה אסקורבית, הוא נוגד חמצון חשוב ורכיב חשוב במערכת החיסון. זה מגרה את הפעילות של כדוריות הדם הלבנות המהוות קו ההגנה הראשון של מערכת החיסון. ויטמין C חשוב גם ליצירת קולגן המקיים תאים בגופנו.

9. כרוב אדום מסייע במניעת סרטן.

הכרוב האדום עשיר בנוגדי חמצון כמו אנתוציאנינים ואינדולים, בעלי תכונות הלוחמות בסרטן. נוגדי חמצון אלו פועלים למעשה כנגד רדיקלים חופשיים הגורמים למחלות כתוצרי לוואי מזיקים של חילוף החומרים בתאים.

אינדול מסייע גם במניעת סרטן השד בקרב נשים, וויטמין A מקטין את הסיכוי לסרטן הריאות.

10. כרוב אדום עוזר לדלקת פרקים.

לכרוב האדום חומרים פיטונוטרים שיכולים לעזור להילחם בדלקת פרקים. ירק זה עשיר באנתוציאנינים, המסייעים במניעת דלקות כמו כאבי מפרקים ונפיחות. הכללת כרוב אדום בתזונה יכולה לסייע בטיפול בדלקת פרקים ובסיבוכים הנלווים לה.

11. כרוב אדום יכול לסייע בטיפול בלחץ דם גבוה.

הכרוב האדום עשיר באשלגן. זה ממלא תפקיד חשוב בשליטה על עליות פתאומיות בלחץ הדם על ידי הגבלת ההשפעות המזיקות של נתרן כדי לשמור על פעילות לב מיטבית. זה גם עוזר לשריר הלב להירגע ומוריד לחץ דם גבוה, ובכך לתקן לחץ דם גבוה.

Show Buttons
Hide Buttons