יין אדום – 16 יתרונות בריאותיים

יין אדום – 16 יתרונות בריאותיים

יין אדום

1. יין אדום טוב למערכת הלב וכלי הדם.

מחלות לב וכלי דם הן גורם המוות העיקרי בעולם, והוא מהווה כמעט שליש ממקרי המוות מדי שנה. דלקת היא גורם מרכזי בהתקדמות מחלות לב והיא קשורה למחלות כרוניות רבות בבני אדם.

מחקר אחד מצא כי רזברטרול ביין עשוי להיות קשור לסיכון נמוך יותר למחלות לב. אלה כללו נושאים כמו קרישת דם ודלקת המשפיעים על בריאות הלב.

התקפי לב ושבץ מוחי מתרחשים כאשר כלי הדם נסתמים, ורזברטרול ביין אדום מסייע במניעת קרישי דם ופגיעה בכלי הדם.

ידוע גם כי יין אדום מכיל בממוצע פי 10 יותר פוליפנולים מאשר יין לבן.

עם זאת, חשוב מאוד לאכול במתינות, שכן חריגה מהכמות היומית המומלצת של יין אדום יכולה למעשה להגביר את הסיכון למחלות לב.

2. ליין אדום יש השפעות אנטי סרטניות.

יין אדום נמצא כמפחית את הסיכון לחלות בסוגי סרטן מסוימים. מחקר אחד מצא כי גברים ששתו יין אדום מתון באופן קבוע היו פחות בסיכון לחלות בסרטן הערמונית מאלו שלא עשו זאת. אותו מחקר מצא כי יין אדום יעיל במיוחד במניעת סרטן מתקדם או אגרסיבי.

במחקר אחר, חוקרים מצאו כי צריכה מתונה של יין אדום הפחיתה את תאי סרטן הריאות והמעי הגס בכ -57% ו -50% בהתאמה.

צריכה מתונה של יין אדום גם מורידה את הסיכון לחלות בסרטן השד. זאת בניגוד לכל שאר האלכוהולים המעלים את רמות האסטרוגן, מה שמגדיל את הסיכון לסרטן השד אצל נשים. ארומטאז הוא אנזים שגידולי השד משתמשים בו כדי לייצר אסטרוגן משלהם. מכיוון שענבים אדומים הם מעכבי ארומטאז, הם המזון הטוב ביותר לעכב פעילות ארומטאז.

3. יין אדום משפיע על שבץ.

אחד היתרונות של יין אדום הוא מניעת שבץ. שתיית יין אדום במידה יכולה למנוע מספר מחלות נוירולוגיות. אלה יכולים לכלול שבץ, ניוון מקולרי וכישורי חשיבה.

בנוסף לתכונות האנטי דלקתיות של יין אדום, הוכח כי רזברטרול מסייע במחלת האלצהיימר.

4. יין אדום מסייע בשליטה על רמות הכולסטרול.

כולסטרול הוא חומר שניתן להשיג באמצעות מזון, אך מיוצר גם על ידי הגוף. עם הזמן, הכולסטרול הרע, כולסטרול ליפופרוטאין בצפיפות נמוכה (LDL), מצטבר בתוך העורקים ויוצר פלאק.

ללוח זה יכולות להיות השפעות שליליות רבות, כגון שבץ או התקף לב, ולכן חשוב לפעול. רזברטרול עוזר להגדיל את כמות הכולסטרול הטוב בגלל יכולתו להפחית דלקות ולמנוע קרישה.

5. יין אדום טוב לבריאות העור.

רמות גבוהות של נוגדי חמצון ביין אדום, כאשר הם מוחלים ישירות על העור, מעכבים את צמיחתם של חיידקים הגורמים לאקנה ומסייעים בשמירה על עור בריא. נוגדי חמצון מחדשים את העור, מגבירים את גמישות העור ושומרים על העור בהיר וזוהר.

צריכת יין אדום יכולה לקדם את זרימת הדם ולמנוע היווצרות קמטים והזדקנות העור. עם זאת, אם אתה שותה יותר מדי, זרימת ההורמונים שלך עלולה להיות מאיזון, ולגרום להתייבשות העור ולהחמרת הסיכויים שלך לאקנה.

6. יין אדום טוב לבריאות המוח.

יין אדום הוא מזון טוב לשמירה על אינטליגנציה ויכולות קוגניטיביות. מחקרים הראו שלשתיית יין אדום מתון יש סיכון נמוך ב -23% למצבים נוירולוגיים כמו דמנציה או אלצהיימר בהשוואה לאלו שלא.

מחקר אחד מצא קשר בין יין אדום למחלות נוירודגנרטיביות כמו אלצהיימר ופרקינסון. חוקרים מצאו כי תרכובות מסוימות שנותרו במעי לאחר שתיית יין מונעות את מותם של נוירונים, מה שעלול לעכב את הופעתן של מחלות אלו.

7. יין אדום טוב להפחתת הסיכון לדיכאון.

אחד היתרונות הייחודיים של יין אדום הוא תכונות נוגדות הדיכאון שלו. מחקר באוניברסיטה מצא כי רזברטרול ביין אדום יכול לשמש כטיפול חדשני לדיכאון וחרדה.

לרזברטרול יש השפעות אנטי-סטרס, החוסמות את הביטוי של אנזימים המסדירים מתח במוח.

8. יין אדום מגביר חיידקי מעיים בריאים.

מיליארדי חיידקים חיים בתוך המעיים שלך, וחיידקים שונים ממלאים תפקידים שונים. חלקם מועילים לגוף האדם, בעוד שאחרים עלולים לגרום למחלות. השליטה בחיידקי המעיים הללו היא קריטית לבריאותך הכללית.

מחקרים הראו כי יין אדום יכול להילחם בלחץ חמצוני ולהגביר חיידקי מעיים בריאים.

9. יין אדום מסייע במניעת עששת.

מחקר אחד מצא כי יין אדום עשוי לסייע במניעת עששת על ידי עיכוב צמיחתם של חיידקים מסוימים הנמצאים בביופילמים אוראליים.

תמציות פוליפנול ביין יכולות להאט את צמיחת החיידקים האחראים להיווצרות רובד וחללים. יין אדום יכול לסייע בהפחתת חיידקים אלה, אך השיטות הטובות ביותר לבריאות הפה נובעות מהיגיינת שיניים יומיומית. צחצוח, חוט דנטלי וביקורי שיניים קבועים הם הדרכים הטובות ביותר למניעת חללים.

10. יין אדום מעלה את רמות חומצת השומן אומגה 3.

מחקרים הראו כי לאנשים הצורכים באופן קבוע כמויות יין יש רמות גבוהות יותר של חומצות שומן אומגה 3, ללא קשר לצריכת הדגים. אומגה 3 מסייעת בהפחתת הדלקות בגוף ובסיכון למחלות כרוניות רבות.

ניסוי אחד העלה כי ריכוזים נוגדי חמצון של פוליפנול ביין יכולים לעורר את הסינתזה של EPA ו- DHA. EPA ו- DHA הן חומצות שומן מסוג אומגה 3 המצויות בעיקר בדגים.

11. יין אדום הוא בעל תכונות של שיפור צפיפות העצם.

אחד היתרונות הרבים של יין אדום הוא תכונותיו המשפרות את צפיפות המינרלים. שתיית יין אדום מתון יכולה לסייע בשיפור צפיפות העצם. ככל שבני האדם מזדקנים, העצמות שלנו הופכות דקות יותר וחלשות יותר. מחקרים הראו ששתיית יין במידה עשויה לסייע בהפחתת הסיכון לאוסטאופורוזיס.

אוסטאופורוזיס היא מחלת העצם השכיחה ביותר בקרב נשים שהגיעו לגיל המעבר. אוסטאופורוזיס הופך את העצמות לשבירות ומגביר את הרגישות לשברים.

כוס אחת או שתיים יין ביום יכולות להגן על נשים מפני דילול עצמות. צריכה מתונה של יין יכולה לסייע במניעת אוסטאופורוזיס אצל נשים מבוגרות.

12. יין אדום מקדם אריכות ימים.

רזברטרול הוא פוליפנול הנפוץ ביותר ביין אדום. זהו נוגד חמצון רב עוצמה המצוי בענבים אדומים וקליפות ענבים. נוגדי חמצון עוזרים לגוף שלך להילחם ברדיקלים חופשיים העלולים לפגוע בתאים ובאיברים.

מחקרים הראו כי רזברטרול מקדם בריאות ואריכות ימים על ידי הגדלת פעילותו של חלבון הנקרא סירטואין. Sirtuins אחראים להגנה על הגוף מפני מחלות הנגרמות על ידי הזדקנות.

13. יין אדום מסייע במניעת השמנה.

יין מכיל נוגד חמצון הנקרא רזברטרול. נוגדי חמצון אלה יכולים להוריד את רמות הכולסטרול, לעזור לך לרדת במשקל על ידי שריפת שומן בבטן והפחתת דלקות הקשורות בדרך כלל להשמנה.

14. ליין האדום יש תכונות לחיזוק החיסון.

יתרון נוסף של יין אדום הוא שהוא תומך במערכת החיסון. מחקרים הראו כי צריכת יין במידה יכולה לשפר את המערכת החיסונית שלך. שתיית יין במידה יכולה לחזק את המערכת החיסונית שלך נגד וירוסים. היין מכיל רמות גבוהות של נוגדי חמצון בצורה של פלבנואידים שיכולים להילחם חזק בנגיפים.

יין אדום יכול גם לסייע בטיפול בסימפטומים של שפעת והצטננות. הפוליפנול רזברטרול יכול למנוע מהנגיף להתרבות בגוף.

15. יין אדום טוב לבריאות העין.

יין אדום גם מועיל לבריאות העין. הרזברטרול המצוי ביין זה מועיל לבריאות העין. רזברטרול מונע הידרדרות הקשורה לגיל של שרירי העין. אחת ההידרדרות הקשורה להזדקנות של שרירי העין נקראת ניוון מקולרי.

ניוון מקולרי נחשב לגורם המוביל לאובדן ראייה. הרזברטרול ביין אדום מונע צמיחה של כלי דם בעין שיכולים לגרום להתנוונות מקולרית.

16. יין אדום מסייע בטיפוח השיער.

יין אדום בעל יתרונות רבים לטיפול בשיער.

  • צריכת יין אדום משפרת את זרימת הדם בקרקפת, מה שמקטין את נשירת השיער, מונע פגיעה בזקיקי השיער וממריץ את צמיחת השיער.
  • רזברטרול, פוליפנול רב עוצמה ביין אדום, יכול להפחית דלקות ולהקל על ההשפעות של גירוי בקרקפת.
  • צריכה מתונה של יין אדום מסייעת לחיזוק כלי הדם תוך קידום זרימת הדם סביב הקרקפת. זה עוזר להיפטר ולמנוע קשקשים.
  • יין אדום עוזר לעורר את צמיחת הקרטין, סוג של חלבון מבני סיבי. חלבון זה, יחד עם הויטמינים והמינרלים השונים הכלולים ביין אדום, מסייע במניעת הזדקנות השיער.

תופעות לוואי של יין אדום

רבים מהיתרונות הבריאותיים של יין אדום שהוזכר לעיל הם כאשר הם נצרכים במתינות. לשתייה מופרזת יש הרבה תופעות לוואי. צריכת אלכוהול נקשרה לסיכון מוגבר למספר בעיות בריאותיות, כולל לחץ דם גבוה, שחמת הכבד, תגובות אלרגיות, מספר סוגי סרטן, חוסר שינה, סרטן השד, נזק מוחי, פגיעה בלב ודלקת בלבלב. להלן כמה מתופעות הלוואי.

  • אחת מתופעות הלוואי של יין אדום היא הנגאובר יין. ביין אדום, בפרט, יש תכולת אלכוהול גבוהה יותר מאשר משקאות אלכוהוליים אחרים, ולכן הוא עלול לגרום להנגאובר.
  • כמות קטנה של יין אדום מגינה על הלב, אך לכמות גדולה יש השפעה הפוכה. צריכת כמויות גדולות של יין אדום באופן קבוע מגבירה את הסיכון למחלות לב וכלי דם ומחלות אחרות במחזור הדם.
  • כמויות גדולות של יין עלולות להגביר את הסיכון לחלות בסוגי סרטן מסוימים. צריכת אלכוהול מופרזת נקשרה לסיכון מוגבר לחלות בסרטן השד, הגרון, הריאות, הכבד והפה.

כפי שהוזכר מספר פעמים לעיל, יתרונות רבים של יין אדום מועילים כאשר הם נצרכים במתינות. לצריכה מוגזמת יש השפעה הפוכה. כמו כן, אנשים הסובלים ממחלות ספציפיות צריכים להתייעץ עם מומחה לפני הצריכה.

Show Buttons
Hide Buttons