חסה – 16 יתרונות בריאותיים

חסה – 16 יתרונות בריאותיים

חסה

1. חסה טובה לדלקת.

חלבונים מסוימים בחסה עוזרים לשלוט בדלקת. זה הוכח במחקר איראני. מחקרים הראו כי נעשה שימוש בחסה בתרופות עממיות בכדי להקל על דלקת וכאבי עצמות.

ויטמינים A, E ו- K בחסה יכולים גם לסייע בהפחתת דלקת. ירקות אחרים העשירים בוויטמין K כוללים כרוב, ברוקולי, תרד וכרוב. ככל שצבע החסה כהה יותר, כך יש לו יותר נוגדי חמצון וטוב יותר לדלקת.

2. חסה יכולה לעזור לכם לרדת במשקל.

אחת הסיבות העיקריות לכך שחסה יכולה להיות אוכל אידיאלי להרזיה היא קלוריות. חסה אחת מכילה רק 5 קלוריות. יתר על כן, חסה היא דיאטה דלת קלוריות, אך מכילה חומרים מזינים אחרים שיש בשפע.

לחסה יש גם צפיפות אנרגיה נמוכה. חסה רומאנית היא 95% מים ומכילה סיבים בשפע. סיבים עוזרים לשמור על שבעתכם. כמו כן, חסה דלת שומן מאוד.

3. חסה טובה לבריאות המוח.

נזק מוחי חמור עלול להוביל למוות של תאי עצב, דבר שעלול להוביל למחלות מוח חמורות כמו מחלת אלצהיימר. מחקרים רבים הראו כי תמציות חסה שלטו באפופטוזיס עצבי זה כתפקידן בחסר GSD או מחסור בסוכר.

חסה עשירה גם בחנקת תזונה. התרכובת מומרת לתחמוצת החנקן בגוף, מולקולת איתות תאית המקדמת את תפקוד האנדותל. לירידה בתפקוד האנדותל השפעה שלילית על ירידה קוגניטיבית ועל הפרעות נוירולוגיות אחרות הקשורות להזדקנות.

4. חסה עוזרת לבריאות הלב.

חסה רומאנית היא מקור עשיר של חומצה פולית, ויטמין B, הממיר הומוציסטאין למתיונין. הומוציסטאין לא מומר פוגע בכלי הדם ומצטבר פלאק, מה שמשפיע לרעה על הלב.

כמו כן, חסה היא מקור עשיר של ויטמין C המפחית טרשת עורקים ומסייע בטיפול במחלות לב וכלי דם. ידוע כי ויטמין C מסייע בחיזוק העורקים ובמניעת התקפי לב. שילוב חסה בתזונה היומית שלך יעזור ללבך.

חסה מכילה גם אשלגן, המוריד את לחץ הדם ומונע מחלות לב. צריכת חסה עלולה להגביר את רמות ה- HDL ולהוריד את רמות ה- LDL.

על פי מחקרים, אכילת חסה קשורה לשיפור חילוף החומרים בכולסטרול. ידוע גם כי הוא מגביר את מצב נוגדי החמצון בגוף.

5. חסה מועילה לסיכון לסרטן.

חסה היא ירק ללא עמילן. על פי דו”ח של הקרן העולמית לחקר הסרטן, ירקות ללא עמילן יכולים למנוע מספר סוגים של סרטן, כולל סרטן הפה, הגרון, הוושט וסרטן הקיבה.

6. חסה יכולה להפחית את הסיכון לסוכרת.

מחקרים מראים כי חסה במיוחד יכולה להפחית את הסיכון לסוכרת מסוג 2. זה יכול להיות בגלל אינדקס גליקמי נמוך של חסה.

חסה מכילה פחות קלוריות ופחמימות. עובדה זו פירושה שהיא מסייעת לבריאות הדיאטה בסוכרת. בפרט, חסה רומאנית טובה יותר מזנים אחרים מכיוון שהיא מכילה מרכיבים תזונתיים חיוניים.

כמו כן, חסה מכילה לקטוקקסנטין, קרוטנואיד נגד סוכרת המוריד את רמות הסוכר בדם ויכול להיות תרופה לסוכרת.

7. חסה טובה לבריאות הראייה.

חסה מכילה Zeaxanthin, נוגד חמצון המשפר את בריאות הראייה. כמו כן, נמצא כי הוא מונע ניוון מקולרי הקשור להזדקנות. הירוק הכהה של החסה מכיל גם לוטאין וגם זאקסנטין. זה עוזר לשפר את בריאות הראייה.

חסה רומאנית מהווה גם תחליף טוב לתרד. מספר מחקרים הראו כי לוטאין וזקסנטין מסייעים בשיפור בריאות העין ובמניעת קטרקט ומחלות עיניים אחרות.

8. חסה עוזרת בשיפור בריאות העיכול.

הסיבים בחסה מקדמים עיכול ומונעים מחלות עיכול אחרות כמו עצירות ובליטה. כמו כן, זה יכול להקל על כאבי בטן. ידוע כי חסה עוזרת לקיבה לעבד סוגי אוכל שונים. כמו כן, זה יכול לסייע בטיפול בבעיות אחרות כגון קשיי עיכול. אך עד כה יש צורך במחקר מדויק יותר.

9. חסה יכולה לסייע בטיפול בנדודי שינה.

לקטוקריום חסה מרגיע את מערכת העצבים ומקדם שינה. אם אינך יכול לישון טוב בלילה, טוב להוסיף חסה לארוחת הערב שלך. חסה מכילה חומר נוסף הנקרא לקטוצין, המעורר שינה ורגיעה. ירק זה שימש גם בימי הביניים להקלה על נדודי שינה.

10. חסה יכולה לשפר את בריאות העצם.

ויטמינים K, A ו- C חשובים לייצור קולגן (השלב ​​הראשון ביצירת עצם). חסה עשירה בשלושת הדברים. ויטמין K מסייע לייצור סחוס ורקמות חיבור. ויטמין A מסייע בפיתוח תאי עצם חדשים. מחסור בוויטמין A עלול להוביל לאוסטיאופורוזיס מוגבר ולסיכון לשברים. ויטמין C מסייע לדלדול העצם, אחד הגורמים העומדים מאחורי ההזדקנות.

חוסר בוויטמין K יכול להגביר את הסיכון לאוסטאופורוזיס ושברים.

11. חסה יכולה להגביר את החסינות.

נדרש מחקר רב בתחום זה, אך ויטמינים A ו- C עשירים בחסה יכולים להיות בחירה טובה להגברת החסינות.

12. חסה טובה להריון.

חסה מכילה חומצה פולית. חומר מזין זה יכול להפחית את הסיכון למומים מולדים. כמו כן, חסה עשירה בוויטמין K. מחסור בוויטמין K במהלך ההריון עלול לגרום לדימום. אכילת כמות חסה נכונה בארוחה יכולה לסייע במניעת זאת. כמו כן, סיבי חסה יכולים למנוע עצירות, אחת הבעיות שנשים בהריון חווים בדרך כלל.

13. חסה יכולה לשפר את כוח השרירים ואת חילוף החומרים.

פוטנציום בחסה יכול לשפר את כוח השרירים. חסה מכילה חנקתי, אשר ידוע כמקדם יכולת מוטורית. אך עד כה יש צורך במחקר מדויק רב בתחום זה. אנא רק הסתכל על זה כהפניה בלבד.

14. חסה יכולה לשפר את בריאות העור והשיער.

ויטמין A בחסה יכול לקדם המרה של תאי עור. ויטמין C יכול להגן על העור מפני קרניים אולטרה סגולות, לעכב סימני הזדקנות. הסיבים בחסה עלולים לטהר את הגוף ולקדם את בריאות העור.

למרות שלא הוכח, שטיפת הפנים עם תמצית חסה או נוזל בבוקר יכולה לשפר את בריאות העור. כמו כן, שטיפת השיער עם תמצית חסה או נוזל כתרופה עממית יכולה לעזור לבריאות השיער שלך.

15. חסה טובה לאנמיה.

חסה מכילה כמות מתאימה של חומצה פולית. מחסור בחומצה פולית יכול להוביל לאנמיה. חומצה פולית ידועה גם כמסייעת לאנמיה בקנה מידה גדול. חסה רומאית יכולה גם לסייע בטיפול באנמיה של מחסור בוויטמין B12.

16. חסה עוזרת בשמירה על הלחות.

חסה היא 95% מים. אם אתה אוכל את הירקות האלה, אתה יכול להישאר hydrated.

תופעות לוואי של חסה / אמצעי זהירות

חסה צריכה להיות זהירה מי מעורב במדללי דם.

צריכה מוגזמת של ויטמין K עלולה לגרום לבעיות אצל אנשים הנוטלים מדללי דם כגון וורפרין. אכילת יותר מדי חסה יכולה להפחית את ההשפעה של וורפרין. לכן, אם אתם נוטלים מדללי דם, דאגו להתייעץ עם הרופא לפני נטילת חסה.

יש להיזהר במהלך הריון וחלב אם.

אין תמיכה במחקר רפואי, אך קיים מחקר המראה כי לצריכה מוגזמת של חסה יש השפעה שלילית במהלך ההריון וחלב אם. לכן הימנע מצריכה מוגזמת. הכמות הרגילה של חסה בטוחה.

סיכום

חסה מפורסמת בתזונה המצוינת שלה. החל ממאבק במחלות דלקתיות ועד לשיפור בריאות העור והשיער, חסה יכולה לשפר את הבריאות בדרכים רבות. זה טוב לקיץ כי יש לו תכולת לחות גבוהה. עם זאת, צריכה מוגזמת של ירקות ירוקים אלה עלולה לגרום לתופעות לוואי. אנא הקפידו על כמות המזון הרגילה המתאימה. אם יש לך תופעות לוואי או בעיות בגופך, הימנע מאכילה והתייעץ עם הרופא שלך.

Show Buttons
Hide Buttons