הֶרִינְג – 13 יתרונות בריאותיים

הֶרִינְג – 13 יתרונות בריאותיים

הֶרִינְג

1. הרינג טוב לבריאות הלב.

הרינג הוא אחד המזונות שיכולים לעזור להפחית את הסיכון למחלות לב. בשל הימצאותן של חומצות שומן רב בלתי רוויות בהרינג, מחקרים הראו כי הרינג הוא מקור החלבון המועדף על פני בשר אדום כגון בשר בקר לאנשים בסיכון למחלות לב.

מה שעושה הרינג טוב לבריאות הלב הוא חומצות השומן אומגה 3 המסייעות בהורדת רמות הטריגליצרידים הגבוהות. טריגליצרידים הם סוג של שומן בדם שיש לשמור על רמות מסוימות כדי להגן על בריאות הלב. מחקרים הראו כי אומגה 3 אלו עשויים לסייע בהפחתת לחץ דם גבוה בנוסף להפחתת הסיכון להתקפי לב והפרעות קצב. הרינג יכול גם לעזור בהורדת רמות הכולסטרול.

ויטמין D וסלניום בהרינג הם דרך נוספת להגן על לבך. מחסור בוויטמין D ורמות סלניום נמוכות נקשרו למחלות לב.

2. להרינג תכונות אנטי דלקתיות.

אחד היתרונות הרבים של הרינג הוא תכונותיו האנטי דלקתיות. הרינג עשיר באומגה 3 ובסלניום, האחראי על תכונותיו האנטי דלקתיות.

מחקרים מראים כי הרינג מונע מחלות מעי דלקתיות כמו קוליטיס כיבית ומחלת קרוהן. אומגה 3 מסייעת גם להתפתחות מחלות מעי דלקתיות.

3. הרינג טוב לבריאות הנפש.

ישנן עדויות מדעיות לכך שהוא קשור לצריכה גבוהה יותר של אומגה 3 ולרמות מופחתות של דיכאון. לאומגה 3 יכולה להיות השפעה משמעותית גם בהפחתת תסמיני הפרעת קשב וריכוז והפרעות נוירולוגיות אחרות ללא תופעות לוואי. כמה מחקרים מראים שילדים שאוכלים אומגה 3 באופן קבוע שיפרו את הביצועים הלימודיים.

ויטמין D ממלא תפקיד גם במניעה וניהול של תפקוד לקוי של המוח. נראה כי רמות גבוהות של ויטמין D ואומגה 3 מגבירות את שחרור הסרוטונין, ומפחיתות את חומרתן של מספר הפרעות, כולל הפרעות קשב וריכוז, הפרעה דו קוטבית, סכיזופרניה והתנהגות אימפולסיבית.

אולי בגלל אותן פונקציות, הוכח שויטמין D מווסת את מצב הרוח, משפר את הריכוז ומסייע בזיכרון ולמידה.

4. הרינג מסייע במניעת מחלות הקשורות לגיל.

כמה מחקרים הראו שאכילת דגים כמו הרינג, העשירה באומגה 3, יכולה להפוך את אובדן רקמת שריר השלד ולהאט את תהליך ההזדקנות.

חומצות שומן אומגה 3 ידועות גם כמסייעות למחלת אלצהיימר. נראה שזה קשור ליכולתם של אומגה 3 להפחית את הדלקת הכללית.

הרמות הגבוהות של ויטמין D שנמצאות בהרינג מסייעות גם להאטת ההזדקנות. ויטמין D ממלא תפקיד חשוב בשמירה על בריאות העצמות לאורך זמן ומסייע במניעת התפתחות אוסטאופורוזיס והפרעות אחרות בצפיפות העצם.

5. הרינג טוב לבריאות כדוריות הדם האדומות.

להרינג יתרונות לבריאות כדוריות הדם האדומות. תאי דם אדומים זקוקים להמוגלובין כדי לתפקד. הסיבה לכך היא שהמוגלובין קושר חמצן ומאפשר לתאים להעביר אותו בכל הגוף.

הברזל וויטמין B12 בהרינג עוזרים לייצור המוגלובין זה. החלבון בהרינג משמש גם כמקור לחומצות אמינו שהגוף זקוק לו בכדי לייצר המוגלובין.

6. הרינג טוב לבריאות העצם.

אחד היתרונות של הרינג הוא תכונותיו התומכות בבריאות העצם. הרינג מכיל סידן, מגנזיום וזרחן, מינרלים החשובים לבריאות השלד. אלה שלושת החומרים המזינים שהגוף משתמש בהם כדי לייצר הידרוקסיפטיט, קומפלקס המינרלים המרכיב שיניים ועצמות. תכולת החלבון של הרינג מזינה גם את העצמות.

7. הרינג תומך בתפקוד עצבי.

אכילת הרינג היא דרך נהדרת להזין את מערכת העצבים שלך. הרינג מספק DHA ו- EPA (שני סוגים של חומצות שומן אומגה 3). הגוף משתמש באומגה 3 לקידום תפקוד בריא של המוח, ורמות נמוכות של חומצות שומן מסוג אומגה 3 עשויות להגביר את הסיכון למחלת אלצהיימר.

האשלגן המצוי בהרינג מסייע לתאי עצב בהעברת אותות חשמליים, תהליך מרכזי בתפקוד המוח וויטמין B6 מסייע בהעברת עצבים.

8. הרינג מפחית את הסיכוי לקרישי דם.

אכילת דגים מקדמת את זרימת הדם ומורידה את הסיכוי לפקקת. מאכלי ים מכילים חומצות EPA ו- DHA אומגה 3, המונעות ייצור של איקוסנואידים, העלולים לגרום לדלקת ולקרישי דם.

9. להרינג יש תכונות המקלות על דלקת פרקים.

צריכת דגים מדי יום מקלה על תסמינים של דלקת מפרקים שגרונית, העלולה לגרום למפרקים נפוחים. מחקרים קישרו שומני אומגה 3 לאוסטאוארתריטיס. אכילת פירות ים יכולה למנוע מחלה זו.

10. הרינג מועיל לבריאות העין.

צריכת הרינג מסייעת בשמירה על בריאות העיניים. מחקרים הראו כי חומצות שומן אומגה 3 מונעות מהראייה להתפתח ניוון מקולרי. הרינג מכיל גם רטינול, סוג של ויטמין A, שיכול גם לסייע בשיפור ראיית הלילה.

11. הרינג עשיר במינרלים שונים.

אחד היתרונות של הרינג הוא שהוא עשיר במינרלים. הוא מכיל חומרים מזינים כגון סלניום, יוד, אשלגן ואבץ. יוד חיוני לבלוטת התריס, וסלניום מסייע במניעת סרטן.

12. הרינג טוב גם להגנה על הריאות.

פירות ים מקל על אסטמה ומגן על הריאות. אכילת הרבה דגים הופכת את הריאות לבריאות וחזקות.

13. הרינג הוא מזון בטוח לנשים בהריון.

על פי המועצה הלאומית להגנת משאבים, הרינג הוא אחד מדגי הכספית הנמוכים ביותר. כספית הוא נוירוטוקסין מזיק המסוכן במיוחד לנשים בהריון, ולכן הרינג הוא בחירה טובה עבור פירות ים אם הינך בהריון.

Show Buttons
Hide Buttons