גויאבה – 19 יתרונות בריאותיים

גויאבה – 19 יתרונות בריאותיים

גויאבה

1. גויאבה מסייעת בניהול סוכרת.

לגויאבה אינדקס גליקמי נמוך המונע רמות סוכר גבוהות בדם. תכולת הסיבים הגבוהה שלו מסייעת גם בשליטה על רמות הסוכר בדם. סיבים יכולים גם למנוע עצירות, בעיה נפוצה בה מתמודדים אנשים הסובלים מסוכרת.

מחקר הודי מצא כי גויאבה מסייעת בהורדת רמת הסוכר בדם ורמות הכולסטרול בדם. זה מקטין את הסיכון לסוכרת. מחקרים בבעלי חיים הראו שלתמצית עלי גויאבה יש השפעות אנטי -היפרגליקמיות על סוכרת מסוג 2.

2. גויאבה טובה לבריאות הלב.

הסיבים בגויאבה מורידים כולסטרול רע, שיכול לתרום למחלות לב. האשלגן בפרי זה עוזר להוריד את רמות לחץ הדם.

הפוליסכרידים בעלות הגויאבה פועלים כנוגדי חמצון ונלחמים במתח חמצוני. מאחר ומתח חמצוני הוא אחד הגורמים המובילים לאי ספיקת לב, ניהולו חשוב.

תה עלה גויאבה עשוי לסייע במניעת טרשת עורקים.

3. גויאבה טובה לבריאות העיכול.

אחד היתרונות של גויאבה הוא שהוא טוב לבריאות העיכול. גויאבה יכולה לספק כ -12% מהסיבים התזונתיים המומלצים.

על פי הספרות הרפואית, גויאבה עשויה לטפל בשלשול גם בשל תכונותיה האנטיבקטריאליות והעוויתות.

התכונות האנטי בקטריאליות של גויאבה יכולות להילחם בחיידקי מעיים מזיקים ולמנוע פוטנציאל זיהומים במערכת העיכול.

4. גויאבה עוזרת לחיזוק החסינות.

הגויאבה מכילה תכונות לחיזוק חסינות. הגויאבה עשירה בוויטמין C. מחקרים מראים כי ויטמין C מסייע להגביר את החסינות ולהילחם בפתוגנים הגורמים למחלות.

ויטמין C מגן גם על תאי הגוף מפני נזקים. זה עשוי להפחית את הסיכון למחלות כגון דלקת פרקים, סרטן וכמה צורות של מחלות לב.

מחקר אחד מצא שלגויאבה יש תכונות אנטיבקטריאליות שיכולות להרוג חיידקים ווירוסים רעים בגוף.

5. לגויאבה יש תכונות של הקלה על תסמיני הווסת.

במחקר אחד, 197 נשים עם דיסמנוריאה חוו הקלה לאחר נטילת תמצית גויאבה על בסיס קבוע.

מחקר אחר מצא השפעות אנטי -עוויתיות של תמצית עלי גויאבה. התמצית יכולה להקל על התכווצויות של שריר חלק ברחם.

6. לגויאבה יש יתרונות לירידה במשקל.

מחקר ישיר בתחום זה חסר. עם זאת, תכולת הסיבים של הפירות יכולה לעזור לך לרדת במשקל. גויאבה בינונית מכילה כ -38 קלוריות, כך שהיא מועילה לירידה במשקל.

7. גויאבה מסייעת בהפחתת הסיכון לסרטן.

בנוסף לויטמין C, הגויאבה מכילה גם ליקופן. שני נוגדי חמצון אלה מסייעים בהפחתת הסיכון לסרטן. זה יכול למנוע צמיחה של תאים סרטניים. הגויאבה יעילה במיוחד בטיפול בסרטן השד והערמונית.

הגויאבה מכילה גם סיבים. חומר מזין זה מסייע בהפחתת הסיכון לטחורים ולסרטן המעי הגס.

מחקרים אחרים מצביעים על כך שתמצית עלי גויאבה עשויה לסייע גם בהפחתת הסיכון לסרטן.

8. גויאבה מגינה על העור מפני קמטים והזדקנות מוקדמת.

לגויאבה יש גם יתרונות בריאות העור. הגויאבה עשירה בנוגדי חמצון. תרכובות אלה יכולות להגן על העור שלך מפני נזקי UV ולעיתים לעכב את סימני ההזדקנות. ויטמינים A ו- C בגויאבה עוזרים להגביר את גמישות העור.

לתמצית עלי גויאבה יש גם תכונות אנטי דלקתיות המסייעות בטיפול באקנה.

9. גויאבה טובה לבריאות העין.

גויאבה גם מועילה לבריאות העיניים. ויטמין A בגויאבה יכול לשפר את הראייה. חומר מזין זה ידוע כמפחית את הסיכון לקטרקט וניוון מקולרי. בנוסף, ויטמין C, השופע בפרי זה, תורם לראייה טובה יותר.

10. גויאבה מועילה במהלך ההריון.

החומצה הפולית וויטמין B9 בגויאבה מקדמים את התפתחות מערכת העצבים של התינוק ומונעים הפרעות במערכת העצבים.

11. לגויאבה יש תכונות להקלת מתח.

אחד היתרונות הייחודיים של הגויאבה הוא תכונותיו להקלת הלחץ. פרי זה מכיל מגנזיום. חומר מזין זה ידוע כמרגיע עצבים ושרירים בגוף ומקל על הלחץ. כמה מחקרים אומרים שמגנזיום עשוי לסייע בהקלה על חרדות אצל אנשים, אך יש צורך במחקר נוסף בנושא זה.

12. גויאבה עוזרת בתפקוד הקוגניטיבי.

הגויאבה מכילה ויטמינים B6 ו- B3, הידועים כמקדמים בריאות קוגניטיבית. הוכח כי ויטמין B6 מפחית את הסיכון לדמנציה, ירידה קוגניטיבית ודיכאון. במחקרים בבעלי חיים, הוכח כי ויטמין B3 משפר את ניוון העצבים.

13. גויאבה טובה למניעת שיעול.

לתמצית עלי גויאבה יש תכונות מדכאות שיעול. במחקר על חולדות וחזירים, תמציות מהעלים הפחיתו את תדירות השיעול.

14. גויאבה יכולה לסייע בטיפול בשלשולים.

מחקרים הראו שתמצית עלי גויאבה מעכבת את צמיחת ה- Staphylococcus aureus, גורם שכיח לשלשולים. תה עלה גויאבה הוא למעשה תרופה נפוצה לשלשולים. תה עלה גויאבה מפחית צואה רופפת ומפחית כאבי בטן, ומאפשר החלמה מהירה יותר.

התכונות האנטי בקטריאליות של גויאבה מסייעות בניקוי מערכת העיכול, מעכבות את צמיחתם של מיקרואורגניזמים וחיידקים. הסיבים בפרי זה גם משפרים את הפרשת העיכול והעיכול התקינים.

15. הגויאבה טובה לבריאות הפה.

יתרון נוסף של הגויאבה הוא תכונות בריאות הפה שלו. לעלי הגויאבה יש תכונות אנטיבקטריאליות, אנטי דלקתיות ומשככות כאבים שעשויים לסייע בהקלה על כאבי שיניים.

העלים יכולים לשמש גם לטיפול במחלות חניכיים. עלי הגויאבה יעילים במניעה וטיפול בבעיות פה בשל תכונותיהם האנטי-פלאק. צמחי מרפא ממליצים להשתמש בעלי גויאבה רכים לשמירה על היגיינת הפה. בעלים תכונות אנטיבקטריאליות, משככות כאבים ואנטי דלקתיות המסייעות בהפחתת דלקת החניכיים. עלי גויאבה יכולים לשמש גם לטיפול בכיבים בחניכיים ובפה.

16. גויאבה טובה לבריאות בלוטת התריס.

הגויאבה היא מקור טוב לנחושת, החשוב לבריאות בלוטת התריס, ויסות ההורמונים ותפקוד מערכת האיברים. נחושת מסייעת בוויסות הייצור והספיגה של הורמונים השולטים בתפקוד בלוטת התריס.

הגויאבה מכילה גם אשלגן ותכונות אנטי דלקתיות רבות עוצמה שעשויות לסייע בשיפור תפקוד בלוטת התריס.

17. גויאבה טובה לבריאות העצמות.

יתרון נוסף של הגויאבה הוא שהוא טוב לבריאות העצמות. הגויאבה מהווה מקור עשיר למיקרו -חומרים כגון נחושת, ברזל ומנגן, החשובים ליצירת העצם וחיזוקם. צריכה קבועה של גויאבה יכולה לסייע במניעת התפתחות מחלות הקשורות לגיל כגון אוסטאופורוזיס. מנגן הוא גם מרכיב חשוב מאוד בגוף, המסייע למטבוליזם של חלבונים, יצירת קולגן ותפקוד מערכת העצבים.

18. גויאבה מוריד את רמות הכולסטרול.

הגויאבה מכילה תרכובת הנקראת pterostilbene שיש לה את היכולת להוריד את רמות הכולסטרול. בנוסף להשפעות אלה, ידוע כי לפטרוסטילבין יש תכונות הגנה מפני ירידה קוגניטיבית. כמו כן, הספונינים הקיימים בגויאבה יכולים לחסום את ספיגת הכולסטרול.

19. גויאבה מסייעת בהפחתת החומציות בגוף.

לגויאבה יש גם את היתרון בהפחתת החומציות. תמצית זרעי גויאבה מכילה תערובת של פוליפנולים המציגים תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות המסייעות בטיפול בבעיות בכליות. תכולת המים הגבוהה של הגויאבה גורמת למתן שתן, מה שיכול להפחית באופן משמעותי את החומציות הנגרמת מחומצת השתן. זה גם עוזר להסיר חומצת שתן מהגוף, להפחית מתח ולחץ על הכליות.

תופעות לוואי של גויאבה

כמו פירות אחרים, הגויאבה עשירה בסוג סוכר המכונה פרוקטוז, הגורם לגזים. לרוע המזל, גופנו אינו מצויד לעיכול ולספיגה של כמויות אדירות של פרוקטוז. לכן, אם אתם אוכלים יותר מדי מהפרי הזה, הגז מיוצר על ידי חיידקים אוכלי פרוקטוז.

כמו כן, אנשים מסוימים עם ספיגה פרוקטוז עלולים לחוות שלשולים או בעיות עיכול בעת אכילת גויאבה.

Show Buttons
Hide Buttons