בצל – 18 יתרונות בריאותיים

בצל – 18 יתרונות בריאותיים

בצל

1. בצל מסייע במניעת סרטן.

מחקר שערכה אוניברסיטה מצא כי בצל אדום יעיל בהשמדת תאי סרטן השד והמעי הגס. בצל מכיל רמות גבוהות של קוורצטין ואנתוציאנינים. שתי תרכובות אלו תורמות לתכונות אלה.

בצל מפעיל מסלולים המובילים תאים סרטניים להרוג את עצמם. זה יוצר סביבה לא טובה לתאים סרטניים לחיות ומעכב את הצמיחה של תאים סרטניים.

כמו כן הוכח כי אנשים שאוכלים יותר בצל הם בעלי סיכון נמוך יותר לסרטן.

2. בצל עוזר בהורדת רמות הסוכר בדם.

לבצל תכונות המורידות את רמות הסוכר בדם. מחקר אחד הוכיח כי תמצית בצל עשויה לסייע בהורדת רמות הסוכר בדם. מחקר זה נערך בחולדות סוכרת והתוצאות היו חיוביות.

אחת מתרכובות הגופרית בבצל (S-methylcysteine) ובקוורצטין עשויה להשפיע לטובה על רמת הסוכר בדם. עם זאת, לבצל הייתה השפעה חיובית רק כאשר הם נלקחו יחד עם תרופת המטפורמין לסוכרת.

מחקר אחר מצא כי לפוליפנולים בבצל היה תפקיד חיובי בשליטה על רמת הסוכר בדם.

3. בצל טוב לקידום עיכול בריא.

אחד היתרונות הרבים של בצל הוא שהם תומכים בבריאות העיכול. יתרונות העיכול של בצל נובעים מאינולין, סיב הקיים בבצל. אינולין משמש כמקור מזון לחיידקים מועילים במעי. צריכת סיבים אלו מסייעת לגופך לשמור על רמות טובות של חיידקים בריאים.

עם זאת, התיוסולפינטים בבצל עלולים לפגוע בחיידקים מועילים אלה. הסיבה לכך היא שיש לו תכונות אנטיבקטריאליות. לכן, אם אתה רגיש לתכונות האנטיבקטריאליות של הבצל, כנראה שתצטרך להתייעץ עם הרופא שלך.

יתרון נוסף של הבצל הוא הסיבים המסיסים שלהם, אוליגופרוקטוז, שנמצא כמונע ומטפל בשלשולים מסוגים שונים. בנוסף, הפיטוכימיקלים בבצל עשויים להפחית את הסיכון לכיבים בקיבה.

פרה-ביוטיקה טבעית של בצל עשויה לסייע בהקלה על עצירות. למרות שיש צורך במחקר נוסף, ידוע שהוא מסייע לטיפול בכאבי בטן ובבריאות במערכת העיכול.

ידוע כי בצל גורם למיגרנות וגזים אצל אנשים מסוימים. במקרה זה, אנא התייעץ עם רופא מקצועי.

4. בצל מסייע בשמירה על בריאות העצם.

בצל עשוי למנוע אוסטאופורוזיס הקשור לגיל. מחקר שוויצרי מצא כי תרכובות בבצל (GPCS) עשויות להפחית את אובדן העצם.

מחקר אחר מצא שנשים שאכלו בצל באופן קבוע היו בעלות מסת עצם גבוהה יותר ב -5% מאשר אצל נשים שלא. נמצא כי צריכת בצל משפיעה לטובה על צפיפות העצם אצל נשים מעל גיל 50.

ידוע כי קוורצטין בצל עוזר לעכב את פעילותם של לויקוטריאנים ופרוסטגלנדינים, שהם אחד הגורמים לדלקת פרקים. נמצא כי צריכת בצל מועילה לטיפול בכאבי מפרקים.

5. בצל מסייע בשיפור בריאות הלב.

הפלבנואידים בבצל אדום עשויים לתרום לבריאות הלב. בצל עשיר בגופרית אורגנית, אשר יכולה לסייע במניעת מחלות לב. מחקר ארגנטינאי מצא כי צריכת תרכובות אורגנו-גופרית המצויות בבצל עשויה להפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם. בצל מכיל תיוסולפינאטים, הפועלים כמדללי דם טבעיים ומפחיתים את הסיכון להתקף לב ולשבץ.

ידוע כי קוורצטין בצל תומך בבריאות מחלות לב. קוורצטין מספק תכונות נוגדות חמצון ונוגדות דלקת המקדמות את בריאות הלב.

לבצל יש גם יכולת לשפר את רמות הכולסטרול. בסופו של דבר זה מיטיב עם הלב. מחקר אחד מדווח כי פלבנואידים בבצל עוזרים להורדת רמות ה- LDL (כולסטרול רע).

לא רק זאת, בצל מועיל גם במניעת לחץ דם גבוה. מחקרים בארנבות הראו כי בצל יכול למנוע טרשת עורקים. הבצל משיג זאת על ידי שיפור הפעילות הפיברינוליטית (תהליך המסיר קרישי דם קטנים).

6. בצל מסייע במניעת דלקות ואלרגיות אחרות.

לקוורצטין ולפלבנואידים אחרים בבצל יש תכונות אנטי דלקתיות. בצל מטפל גם באלרגיות על ידי מניעת תאי שחרור היסטמין. תכונות האנטי-היסטמין של קוורצטין עשויות גם לסייע בהפחתת גודש באף.

לבצל תכונות אנטיבקטריאליות. מחקר אחד מצא כי תמצית בצל עבדה כנגד עששת וחיידקים אחרים הגורמים לאלרגיה, סטרפטוקוקוס מוטאנס וסטרפטוקוקוס סוברינוס. לבצל יש גם תכונות אנטיביוטיות שיכולות להאיץ את ריפוי הפצעים.

7. בצל עוזר בשיפור המערכת החיסונית.

בצל מכיל סלניום, הממריץ את תפקוד החיסון. מינרל זה מונע תגובות חיסוניות מוגזמות העלולות לגרום לתופעות לוואי. תאים חיסוניים חסרי סלניום מתפתחים ומתרבים בצורה לא יעילה.

לבצל יתרונות גם בטיפול בהצטננות. אתה יכול גם להכין תה בצל לטיפול בהצטננות. תה זה מסייע בהגברת החסינות ובמניעת מחלות. הדרך היחידה להכין תה היא לחתוך בצל ולהרתיח אותו במים לשתייה. זה משמש כתרופה מהירה להתקררות ומחלות אחרות. זה אפילו טוב יותר אם תוסיפו בנוסף רכיבים אחרים כמו ג’ינג’ר.

כמו כן, התכונות האנטי דלקתיות של בצל עשויות לסייע בשיפור האסטמה. ניתן לייחס השפעה זו לקוורצטין. באופן גס, בצל מכיל 40 מ”ג קוורצטין.

8. בצל מסייע לקידום בריאות הנשימה.

בצל מהווה מזון מועיל לחולים עם בעיות נשימה כגון אסטמה ונזלת אלרגית.

התכונות האנטי דלקתיות של בצל עוזרות גם להרגעת בעיות נשימה.

9. בצל עוזר בשיפור השינה.

מחקרים הראו כי בצל מכיל פרוביוטיקה, שעשויה לשפר את השינה ולהפחית את הלחץ. כאשר החיידקים המועילים במעי שלך מעכלים סיבים פרה-ביוטיים, הם משחררים תוצרי לוואי מטבוליים. תוצרי לוואי אלה יכולים להשפיע על תפקוד המוח ולגרום לשינה.

10. בצל טוב לבריאות העין.

תכונות הבצל מועילות לבריאות העין. הגופרית בבצל משפרת את בריאות העדשה. זה מגרה את הייצור של חלבון הנקרא גלוטתיון ופועל כנוגד חמצון. רמות גלוטתיון גבוהות יותר קשורות לסיכון מופחת לגלאוקומה, ניוון מקולרי וקטרקט.

בנוסף, סלניום בבצל תומך בוויטמין E בעיניים, וויטמין E מגן על תאי העין.

11. בצל טוב לבריאות הפה.

בצל מכיל תיוסולפינאט ותיוסולפונט, המסייעים בהפחתת החיידקים הגורמים לעששת. עדיף לאכול אותו גולמי. הסיבה לכך היא שבישול יכול להשמיד חלק מהתרכובות המועילות הללו.

ירק זה עשיר גם בויטמין C, שיכול לשמור על בריאות השיניים.

עם זאת, חסרון אחד של בצל הוא שהם עלולים לגרום לריח רע מהפה. לכן, מומלץ לצחצח שיניים לאחר אכילת בצל.

12. בצל מסייע במניעת קרישי דם.

בצל מכיל תרכובת הנקראת רוטין המונעת קרישת דם. מחקרים רבים הראו כי רוטין הוא תרכובת אנטי-טרומבוטית חזקה.

הרוטין בבצל עוזר לחסימת אנזימים המשתחררים כאשר נוצרים קרישי דם.

13. בצל מסייע לקידום בריאות המוח.

מחקרים הראו כי נוגדי חמצון בבצל נקשרים לרעלים מזיקים במוח ושוטפים אותם מהגוף. ותרכובות גופרית בבצל עשויות להאט את אובדן הזיכרון הקשור לגיל. נמצא כי תמצית בצל שומרת על ההיפוקמפוס. עם זאת, חלק מהמאפיינים הללו עלולים ללכת לאיבוד במהלך הבישול. לכן, תוכלו ליהנות מהיתרונות הללו עוד יותר אם אוכלים אותם גולמיים.

14. בצל מסייע בהפחתת לחץ חמצוני.

מחקרים סיניים מראים כי אכילת בצל עשויה לסייע בשליטה על מתח חמצוני. קוורצטין בירק זה עשוי לסייע במניעת מחלות הקשורות למתח חמצוני. זה גם מגן על DNA מפני נזק הנגרם על ידי מתח חמצוני.

מחקר ארגנטינאי נוסף ייחס את יכולתם של הבצל להפחית מתח חמצוני בשל תכונותיו האנטי דלקתיות ונוגדות החמצון.

15. בצל נהדר להקלה על תסמיני גיל המעבר.

בצל עוזר לגיל המעבר מכיוון שהם תומכים בבריאות הכבד ומסירים הורמוני פסולת. צריכת סידן מספקת בתקופה זו חיונית אף היא. בצל מכיל גם סידן, ולכן הם עשויים להועיל בהקשר זה.

16. לבצל יש תכונות אנטי אייג’ינג.

אחד היתרונות הרבים של בצל הוא תכונות האנטי אייג’ינג שלהם. ויטמינים נוגדי חמצון A, C ו- E נלחמים בנזקים הנגרמים על ידי קרני UV מזיקות ומונעים נזק לרדיקלים חופשיים הגורמים להזדקנות מוקדמת של העור. בצל הוא גם אחד המקורות העשירים ביותר לקוורצטין, נוגד חמצון רב עוצמה שיכול לשמור על עור ללא קמטים.

17. בצל עוזר בטיפול באקנה.

לתכונות האנטיבקטריאליות והאנטי דלקתיות של הבצל יכולות להיות השפעות מדהימות על עורכם. יש לו תכונות חזקות המגנות על העור מפני חיידקים הגורמים לאקנה ודלקות עור אחרות.

18. בצל טוב לקידום צמיחת שיער.

הסיבה הראשונה שבצלים טובים לצמיחת שיער היא מכיוון שהם מכילים גופרית. גופרית זו מעוררת ייצור קולגן, המסייע לייצור תאי עור בריאים וצמיחת שיער.

תופעות לוואי / אמצעי זהירות לבצל

  • בצל מוריד את רמות הסוכר בדם, מה שעלול להוריד את רמות הסוכר בדם נמוכות מדי אצל חולי סוכרת, לכן עליכם לבדוק את רמת הסוכר בדם לפני האכילה.
  • בצל משמש לטיפול בהפרעות במערכת העיכול רבות, אך יתר על המידה, הם עלולים לגרום לגירוי במערכת העיכול, הקאות ובחילות.
  • אנשים מסוימים עלולים לחוות גירויים ופריחות בפנים או בעור בעת שימוש בבצל לטיפול בעור. לכן, מומלץ לבדוק על שטח קטן בעור לפני השימוש.
  • צריכת בצל עלולה לגרום לצרבת.
  • בצל משאיר ריח רע מהפה לאחר בליעתו בשל טעמם החזק, שעשוי להיות בגלל תכולת הגופרית הגבוהה שלהם.
  • בצל עשוי להפחית את לחץ הדם הסיסטולי והדיאסטולי. לכן, אנשים הנוטלים תרופות ללחץ דם צריכים להיזהר בעת נטילתם.
  • צריכת בצל עלולה לעכב את קרישת הדם בשל תכונות נוגדי הקרישה שלהם. לכן, אנשים המעורבים בקרישת דם צריכים להיות זהירים בעת בליעה. הקפד להתייעץ עם הרופא שלך.
Show Buttons
Hide Buttons