בירה – 16 יתרונות בריאותיים

בירה – 16 יתרונות בריאותיים

בירה

היתרונות של בירה המפורטים להלן כולם נצרכים במידה. שתייה מופרזת משפיעה לרעה על הגוף, לכן היזהרו.

1. בירה מסייעת במניעת סרטן.

מחקרים הראו כי מרכיבי מפתח בבירה עשויים לשמש להילחם בסרטן ובמחלות דלקתיות. תרכובת פלבנואידית בשם xanthohumol נמצאת בדרך כלל בבישול בירה. הוכח כי הוא ממלא תפקיד חשוב במניעת כימותרפיה של סרטן, כולל סרטן הערמונית.

בירה היא גם מקור טוב לפוליפנולים בשל הדגנים המשמשים לתסיסה. בירה, כמו יין אדום, הוכחה כיעילה במלחמה בסרטן.

2. בירה מורידה את הסיכון לאבנים בכליות.

מחקר אחד מצא כי צריכת בירה מוגברת קשורה לירידה בסיכון לפתח אבנים בכליות.

במחקר אחד, מחקר מפורט על 27,000 גברים בגיל העמידה הגיע למסקנה כי “על כל בקבוק בירה ביום, יש ירידה של 40% בסיכון לאבנים בכליות”.

הוכח כי הן המים והן האלכוהול המצויים בבירה מגבירים את זרימת השתן ומדללים את השתן, ומפחיתים את הסיכון להיווצרות אבנים. אלכוהול יכול גם להגביר את הפרשת הסידן, מרכיב עיקרי באבנים בכליות.

הכליות חשובות לשמירה על כמות המים הנכונה בגוף והסרת מוצרי פסולת. שתיית בירה במידה יכולה לעזור לכליות שלך לתפקד היטב. כאשר הכליות בריאות, גם איברי הגוף האחרים בריאים.

3. בירה יכולה לסייע במניעת התקפי לב.

לבירה יש יתרונות בריאות לב. כאשר קירות העורקים מתעבים מכולסטרול וחומרים שומניים אחרים, זה ידוע כגורם לבעיות לב.

הבירה מכילה ויטמין B6, המונע מחלות לב על ידי מניעת הצטברות של תרכובת הנקראת הומוציסטאין. יש לזה השפעה מדללת דם ומונעת היווצרות קרישי דם הגורמים לחסימות בעורקים הכליליים. צריכה מתונה של בירה גם מפחיתה את הסיכון לכולסטרול ודלקות, הסיבה השורשית לטרשת עורקים, רובד המצטבר על דפנות כלי הדם והעורקים.

4. בירה מפחיתה את הסיכון לשבץ.

מחקרים הראו שלאנשים ששותים כמויות בירה מתונות יש סיכון נמוך יותר לשבץ מאשר לאלו שלא.

שבץ איסכמי הוא סוג השבץ הנפוץ ביותר. זה קורה כאשר קריש דם חוסם את זרימת הדם והחמצן למוח. שתיית בירה במידה הופכת את העורקים גמישים יותר ומשפרת את זרימת הדם. כתוצאה מכך, קרישי דם אינם נוצרים והסיכון לשבץ מופחת.

5. לבירה יש תכונות התומכות בבריאות העצם.

יתרון נוסף של בירה הוא תכונות בריאות העצם שלה. הבירה עשירה בסיליקון, גורם המקדם את צמיחת העצם.

אבל אתה צריך לאכול רק במידה. מחקרים הראו כי בירה אחת או שתיים ביום עשויה להפחית את הסיכון לשברים בעצמות, אך יותר מזה למעשה מגביר את הסיכון לשברים.

6. בירה יכולה לסייע בסוכרת.

מחקרים הראו שגברים בגיל העמידה ששותים בירה אחת או שתיים מדי יום יכולים להפחית עד 25%את הסיכון לחלות בסוכרת מסוג 2.

מחקר שנערך על 38,000 גברים בגיל העמידה הגיע למסקנה שתכולת האלכוהול של בירה סייעה במניעת סוכרת על ידי הגברת הרגישות לאינסולין.

מחקר הולנדי מצא כי סיכוי נמוך יותר שאנשים שאינם שותים לשתות אובחנו כסובלים מסוכרת מסוג 2 כשהתחילו לשתות במתינות במשך ארבע שנים לפחות.

אבל הדבר החשוב ביותר כאן הוא רק כאשר אוכלים אותו בכמות מתאימה ליום.

7. בירה טובה לבריאות המוח.

מחקרים הראו כי שותי בירה יכולים להפחית עד 23%את הסיכוי לפתח פגיעה קוגניטיבית, מחלת אלצהיימר או צורות אחרות של דמנציה.

תיאוריה אחת מצביעה על כך שהיתרונות הקרדיווסקולריים הידועים של צריכת אלכוהול מתונה עשויים לשפר את חילוף החומרים במוח על ידי שיפור זרימת הדם למוח.

גם תכולת הסיליקון של בירה יכולה להיות סיבה. הסיליקון משמש להגנה על המוח מפני ההשפעות המזיקות של האלומיניום בגוף, שהוא אחד הגורמים האפשריים לאלצהיימר.

8. בירה יכולה לסייע במניעת קטרקט.

יתרון נוסף של בירה הוא שהיא מועילה לעיניך. כאשר הוא נצרך במידה, הוא מועיל לבריאות העין.

מחקרים הראו כי נוגדי החמצון המצויים בבירה ממלאים תפקיד בהגנה מפני נזק מיטוכונדריאלי.

קטרקט נוצר כאשר המיטוכונדריה של העדשה מחוץ לעין, החלק של התאים הממיר גלוקוז לאנרגיה, ניזוק. נוגדי חמצון מגנים על המיטוכונדריה מפני נזק זה.

9. לבירה יש תכונות שעוזרות לך לרדת במשקל.

בירה מכילה תכונות שעוזרות לך לרדת במשקל.

מדענים גילו כי תרכובת הנקראת קסנתוהומול, הנפוצה בבירה, עשויה לסייע בהפחתת המשקל ורמות הכולסטרול.

10. בירה שוטפת רעלים מהגוף.

לבירה יש אפקט משתן, המגביר את השתן ומקדם הסרת רעלים מהגוף.

11. בירה עוזרת להפחית מתח.

מחקרים מצאו כי בירה אחת או שתיים ביום יכולה להפחית מתח או חרדה. עם זאת, שתייה תכופה להתמודדות עם סטרס יכולה להזיק יותר מתועלת. אלכוהול יכול לעזור להפחית מתח כרגע, אך בטווח הארוך הוא עלול לגרום לדיכאון וחרדה, מה שמקשה על ניהול הלחץ.

12. בירה טובה לבריאות השיניים.

אחד היתרונות הייחודיים של הבירה הוא תכונותיו המועילות לבריאות השיניים. מחקר אחד מצא כי בירה מסייעת לחסום את הפעילות של חיידקים המקדמים עששת ומחלות חניכיים.

13. לבירה השפעה חיובית על העור והשיער.

הויטמינים הכלולים בבירה מונעים אקנה ומוסיפים זוהר לעור. המלט בבירה מקדם צמיחת שיער בריאה.

14. לבירה יש תכונות מפחיתות כולסטרול.

מחקרים הראו ששתייה מתונה יכולה לסייע בשיפור בריאות הכולסטרול לאורך זמן.

שתיית בירה יכולה להעלות את רמת הכולסטרול הטוב HDL בגוף. כולסטרול טוב זה מסייע להיפטר מהכולסטרול הרע ומהרובד המצטבר בעורקים שלך.

15. בירה מכילה מגוון חומרים מזינים.

יתרון נוסף של הבירה הוא שהיא מכילה מגוון חומרים מזינים.

חומרי התזונה משתנים מעט בין מותגי הבירה, אך מכיוון שרוב המותגים מיוצרים עם דגנים מלאים ופירות, הם בדרך כלל מכילים סיבים וכמויות קטנות של ברזל, אשלגן ומגנזיום.

בנוסף, לבירה יש חלבון וויטמין B גבוה יותר מאשר משקאות אלכוהוליים אחרים.

16. בירה מסייעת בהפחתת הדלקת.

היתרונות של בירה כוללים גם את התכונות האנטי דלקתיות שלה. דלקת בגוף היא הגורם העיקרי למחלות רבות. מחקר אחד מצא שלמרכיבים מסוימים בבירה יש תכונות אנטי דלקתיות.

תופעות לוואי של בירה

בירה פועלת כמשתן. שתיית בירה יכולה להגביר את החשק להטיל שתן.

רוב הבירות מכילות שעורה מותכת. השעורה מכילה גלוטן, סוג של חלבון. אנשים מסוימים נמצאו רגישים לגלוטן. אם אתם רגישים לגלוטן, בחרו בירה ללא גלוטן.

כמה מחקרים מראים ששתיית בירה יכולה למעשה להועיל ללבך, אך השפעות אלה משמעות רק שתיית כמויות מוגבלות. לכן שתיית יותר מדי בירה עלולה להשפיע לרעה על מערכת הלב וכלי הדם. כמו כן, שתיית בירה לא עוזרת למי שכבר סובל ממחלות לב וכלי דם. כל מי שעוסק בכך צריך להתייעץ עם רופא.

שתיית בירה יכולה להעלות את לחץ הדם שלך. לכן, שתו רק כמויות מתונות של בירה כדי לשלוט ברמת לחץ הדם שלכם.

שתיית יותר מדי בירה עלולה לגרום לרפלוקס חומצי ולגרום לצרבת.

בירה עשויה לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות. תרופות הרגעה ואריתרומיצין עשויות לקיים אינטראקציה עם בירה ועלולות להיות לא בריאות. מספר אנטיביוטיקה יכולה גם ליצור אינטראקציה עם בירה ולגרום לתופעות לוואי כגון כאבי ראש והקאות. אנשים הנוטלים תרופות מסוימות צריכים תמיד להתייעץ עם רופא.

מידע נוסף: חסרונות של צריכת אלכוהול מופרזת

הכבד הוא איבר המסייע לפרק ולהסיר חומרים מזיקים מהגוף, כולל אלכוהול. צריכת אלכוהול לטווח ארוך מפריעה לתהליך זה. זה גם מגביר את הסיכון לדלקת כבד כרונית ומחלות כבד. הצטלקות מדלקת זו נקראת שחמת הכבד. היווצרות רקמת הצלקת הורסת את הכבד. ככל שהכבד נפגע יותר ויותר, קשה יותר להיפטר מגוף מרעלים.

מחלת כבד מסכנת חיים וגורמת להצטברות רעלים וחומרי פסולת בגוף. נשים נמצאות בסיכון גבוה יותר לפתח מחלת כבד אלכוהולית. גוף האישה סופג יותר אלכוהול וזקוק לזמן ארוך יותר לעיבודו. כמו כן, נשים מפתחות נזק לכבד מהר יותר מגברים.

הלבלב מסייע לווסת את השימוש בגוף באינסולין ותגובתו לגלוקוז. אם הלבלב והכבד שלך אינם פועלים כראוי, אתה נמצא בסיכון לפתח היפוגליקמיה. לבלב פגום יכול גם למנוע מהגוף לייצר מספיק אינסולין כדי לנצל את הסוכר.

אם גופך אינו מסוגל לנהל ולאזן את רמות הסוכר בדם, אתה עלול לחוות סיבוכים ותופעות לוואי הקשורות לסוכרת. חשוב לאנשים הסובלים מסוכרת או סוכר נמוך בדם להימנע משתיית כמויות מוגזמות של אלכוהול. צריכת יותר מדי אלכוהול עלולה לגרום להפעלה לא תקינה של אנזימי עיכול המיוצרים על ידי הלבלב. הצטברות של אנזימים אלה עלולה לגרום לדלקת הידועה בשם דלקת הלבלב.

אחת הדרכים הקלות ביותר להבין כיצד אלכוהול משפיע על הגוף היא להבין כיצד אלכוהול משפיע על מערכת העצבים המרכזית. אלכוהול יכול להפחית את התקשורת בין המוח לגוף. מכיוון שאלכוהול גורם נזק רב למערכת העצבים המרכזית, אתה עלול לחוש קהות בידיים וברגליים.

אלכוהול מקשה על המוח ליצור זיכרונות ארוכי טווח. זה גם מפחית את היכולת לחשוב בבהירות ולעשות בחירות רציונליות. עם הזמן, עלולה להיווצר נזק לאונה הקדמית. התעללות כרונית וחמורה באלכוהול עלולה לגרום לנזק מוחי קבוע.

אלכוהול יכול לפגוע ברקמות מערכת העיכול ולמנוע מהמעיים שלך לעכל מזון ולספוג חומרים מזינים. אולקוס וטחורים שכיחים אצל אנשים ששותים בכבדות. כיבים יכולים להיות קטלניים אם לא מאובחנים ומטופלים מוקדם.

לאנשים שצורכים יותר מדי אלכוהול יש סיכון מוגבר לסרטן. אנשים ששותים בכבדות נוטים יותר לחלות בסרטן הפה, הגרון, הוושט, המעי הגס והכבד. אנשים המעשנים עם אלכוהול נמצאים בסיכון גבוה יותר.

אלכוהול יכול להשפיע גם על הלב והריאות. לאנשים ששותים אלכוהול באופן כרוני יש סיכון גבוה יותר לבעיות הקשורות ללב מאשר לאלו שלא. נשים ששותות אלכוהול נוטות יותר לפתח מחלות לב מאשר גברים ששותים אלכוהול.

נשים ששותות הרבה אלכוהול יכולות גם הן להיתקל בבעיות במחזור החודשי. זה יכול להוביל לסיכון לאי פוריות. נשים ששותות רבות במהלך ההריון נמצאות בסיכון גבוה יותר ללידה מוקדמת והפלה.

אם אתה שותה אלכוהול במשך זמן רב, הגוף שלך לא יכול לשמור על העצמות שלך חזקות. זה יכול להגביר את הסיכון לשברים.

שתייה מופרזת מפחיתה את המערכת החיסונית הטבעית של הגוף. זה מקשה על הגוף להילחם בחיידקים ונגיפים פולשים. גם לאנשים ששותים הרבה במשך זמן רב יש סיכוי גבוה יותר לחלות בדלקת ריאות או בשחפת מאשר באוכלוסייה הכללית.

Show Buttons
Hide Buttons