אנשובי – 12 יתרונות בריאותיים

אנשובי – 12 יתרונות בריאותיים

אנשובי

1. אנשובי טוב לבריאות הלב.

אנשובי עשיר בחומצות שומן אומגה 3 המספקות יתרונות לב חזקים. מחקרים הראו כי חומצות שומן מסוג אומגה 3 יכולות להוריד את רמות הטריגליצרידים, להאט את הצטברות הפלאק בעורקים ולהוריד את לחץ הדם. זה עשוי גם להפחית את קרישת הדם, מה שעלול להוריד את הסיכון לשבץ.

2. אנשובי מסייע בהגנה על בלוטת התריס.

100 גרם אנשובי מכיל כ- 31 מק”ג סלניום. מבוגרים צריכים בדרך כלל לשאוף לצרוך 55 מק”ג סלניום ליום. מחקרים הדגישו את הסלניום כחלק מאנזים שיכול להפעיל את בלוטת התריס. מחקרים נוספים מראים כי מחסור בסלניום עלול להוביל לבעיות בבלוטת התריס.

3. אנשובי טוב לבריאות העין.

מומחים ממליצים לגברים לצרוך 1.6 גרם של חומצות שומן אומגה 3 ביום ונשים צריכות 1.1 גרם. 100 גרם אנשובי מכיל כ- 0.45 גרם EPA ו- 0.77 גרם DHA. מחקרים הראו כי דיאטות עשירות באומגה 3 אלו יכולות להפחית את הסיכוי לניוון מקולרי.

4. אנשובי יכול לסייע במניעת אלצהיימר.

אחד היתרונות הרבים של אנשובי הוא שיש להם תכונות למניעת אלצהיימר. מחקר אמריקני מצא כי אנשים שצרכו כמויות גבוהות של חומצות שומן אומגה 3 היו בעלות רמות נמוכות יותר של חלבון בטא עמילואיד, אינדיקטור למחלת אלצהיימר.

5. אנשובי יעיל בקידום בריאות העצם.

20 גרם אנשובי טרי מכילים 2% מהצריכה היומית המומלצת של מגנזיום, 3% סידן ו -5% זרחן. כל שלושת המינרלים הללו חיוניים לצמיחה ולתחזוקה של עצמות חזקות. סידן וזרחן מתאחדים ויוצרים הידרוקסיאפטיט, מינרל מרכזי המשמש לבניית עצמות.

6. אנשובי עשיר בברזל.

אחד היתרונות של אנשובי הוא שהם עשירים בברזל. 20 גרם אנשובי מכילים 12% מהצריכה היומית המומלצת לגברים ו -5% לנשים. ברזל ידוע כחומר הנושא חמצן בגוף. זה ידוע גם כמסייע לתאים לייצר אנרגיה ותאי דם לבנים להרוג חיידקים.

7. אנשובי עוזר לתיקון רקמות ותאים.

אנשובי מורכב מכמות גדולה של חלבון, אשר הוכח כמסייע בתפקוד חילוף החומרים בתאים ותיקון וצמיחת רקמות חיבור. שילוב אנשובי בתזונה יכול לשפר את יכולתו של גופך לרפא את עצמו.

8. אנשובי טוב לבריאות העור.

כפי שצוין קודם לכן, אנשובי הוא מקור נהדר לחומצות שומן אומגה 3, המכונות גם “כולסטרול טוב”, ומינרלים כמו ויטמין E וסלניום. חומרים מזינים אלה מועילים לעור בריא. במילים אחרות, הכללת אנשובי כחלק מהתזונה יכולה לסייע בשימון העור ולהפחית את הסיכוי לפתח קמטים הקשורים לגיל. ויטמין E כולל גם תכונות המפחיתות את הסיכון לסרטן העור.

9. לאנשובי יתרונות אנטי-רעילים.

אחד הסיכונים העיקריים באכילת יותר מדי דגים הוא כספית ורעלים סביבתיים אחרים שלעתים קרובות ניתן למצוא בגוף האדם. דגים קטנים הם בעיקר קצרי מועד. משמעות הדבר היא כי דגים קטנים יותר נוטים פחות להיות בסיכון לרעלים מאשר דגים גדולים יותר.

10. אנשובי יכול לעזור לכם לרדת במשקל.

אנשובי עשיר בחלבון ודל בקלוריות, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור אלה שמנסים לרדת במשקל. רמות חלבון גבוהות יכולות לעזור לך להרגיש שובע ולמנוע אכילת יתר.

11. לאנשובי יש תכונות אנטי דלקתיות.

אנשובי עשיר בחומצות שומן אומגה 3, הידועות כבעלי תכונות אנטי דלקתיות. חומצות שומן אומגה 3 מסייעות בהורדת רמות הכולסטרול והטריגליצרידים בזרם הדם. בנוסף להשפעות האנטי דלקתיות שלו, אנשובי עשיר גם בסלניום, מה שיכול לעזור בשיפור בריאות הלב וכלי הדם.

12. אנשובי הוא מקור טוב לחלבון.

קבלת חלבון מספקת היא המפתח להיבטים רבים בבריאותכם. חלבון מייצר אנזימים והורמונים חשובים בגוף ומהווה אבן בניין חיונית של עצמות, שרירים, סחוס ורקמות.

50 גרם אנשובי מכילים כ- 13 גרם חלבון.

Show Buttons
Hide Buttons