אגס – 16 יתרונות בריאותיים

אגס – 16 יתרונות בריאותיים

אגס

1. אגסים עוזרים בשיפור זרימת הדם.

מכיוון שאגסים עשירים בברזל ונחושת, הם יכולים להועיל לחולים הסובלים ממחסור במינרלים כמו אנמיה. רמות ברזל מוגברות בגוף מעוררות את הסינתזה של כדוריות הדם האדומות. בנוסף, רמות נחושת מוגברות בגוף מעודדות סינתזה של מינרלים חיוניים וספיגת ברזל. אם יש לך מספיק מינרלים בגופך, ניתן לסייע במניעת חולשת שרירים, ליקוי קוגניטיבי, עייפות ותפקוד לקוי של מערכת האיברים. זו הסיבה שרופאים ממליצים לאכול מזונות עשירים בנחושת וברזל בכמויות נאותות. על ידי צריכת אגסים, תוכלו להבטיח חלק ניכר מהמינרלים החיוניים הללו בתזונה.

2. אגסים טובים למניעת מחלות לב.

ישנם מספר מחקרים המדגישים את השפעות האגסים על בריאות הלב. מחקרים אלה מראים כי לאגסים השפעה חיובית על בריאות הלב בגלל תכולת האשלגן הגבוהה שלהם. אשלגן משמש כמרחיב כלי דם המסייע בהורדת לחץ הדם. כתוצאה מכך, זרימת הדם עולה בכל חלקי הגוף, מה שעוזר להעביר חמצן לאיברים. חמצון איברים מקדם תפקוד יעיל.

הסיבים באגסים מפחיתים גם את הכולסטרול בגוף, המגן עלינו מפני מחלות לב.

3. אגסים מסייעים במניעת סרטן.

לתכונות נוגדות החמצון של אגסים יש פוטנציאל להרוג תאים הגורמים לסרטן בגופנו. נוגדי חמצון ידועים בפעילותם נגד סרטן, אשר נקשרה למניעת סרטן. מחקרים מסוימים מראים כי חומרים פיטונוטריים כגון פלבנואידים וקינמון המצויים באגסים עשויים לסייע בהפחתת הסיכון לסרטן. נוגדי חמצון פועלים באופן שמסיר רדיקלים חופשיים מהגוף, ומאפשר צמיחת תאים חדשה ובריאה.

4. אגסים אינם אלרגיים.

אגסים הם אחד הפירות הבודדים שניתן לתת לתינוקות מכיוון שהם נוטים פחות לגרום לתגובה אלרגית כאשר אוכלים אותם בהשוואה לפירות אחרים.

5. אגסים עוזרים בשליטה על רמות הסוכר בדם.

אגסים עוזרים להפחית את הסיכון לסוכרת. אגסים הם פירות עשירים באנתוציאנין וקושרו לסוכרת.

נמצא כי אגסים מכילים אנתוציאנינים, שיש להם השפעה אנטי דלקתית ואנטי סוכרתית.

אגסים הם גם פרי עשיר בסיבים, שמאט את תהליך העיכול, נותן לגוף יותר זמן להתפרק ולספוג פחמימות. כתוצאה מכך, רמות הסוכר בדם נשלטות כראוי, מה שעשוי לסייע בניהול ומניעת סוכרת.

6. אגסים מחזקים את המערכת החיסונית.

מחקר שפורסם בכתב העת The American Journal of Clinical Nutrition מצא כי ויטמינים C ו- A, שנמצאו באגסים, מסייעים להגברת החסינות. אגסים הם מקור עשיר לויטמין C ומינרלים הפועלים כנוגדי חמצון גדולים. נוגדי חמצון מסייעים לעורר ייצור של תאי דם לבנים החשובים למערכת החיסון. בסופו של דבר זה מחזק את מערכת החיסון ומאפשר לגוף למנוע מחלות קלות כמו שפעת, קלקול קיבה ועוד. נוגדי חמצון מגנים גם מפני נזק הנגרם על ידי רדיקלים חופשיים.

7. אגסים טובים לבריאות העצם.

פירות אלה מכילים כמויות משמעותיות של נחושת, סידן, זרחן, מנגן ומגנזיום, המועילים לבריאות העצם. מינרל זה ממלא תפקיד חשוב בשמירה על עצמות חזקות. לאנשים עם מצבים כמו אוסטאופורוזיס מומלץ לכלול אגסים בתזונה שלהם מכיוון שהם עוזרים במניעה וטיפול באובדן מינרלים של העצם.

8. אגסים עוזרים בריפוי פצעים.

אגסים הם מקור טוב לוויטמין C, ולכן הם עוזרים בריפוי פצעים. חומצה אסקורבית מסייעת לסינתזת רקמות חדשות במבנים הסלולריים בגוף ובאיברים שונים. לכן, צריכת אגסים עשויה לסייע בריפוי כוויות או פצעים.

9. אגסים טובים לבריאות העיכול.

כאמור לעיל, אגסים הם מקור מצוין לסיבים לא מסיסים ומסיסים החיוניים לבריאות העיכול. אכילת מזון עשיר בסיבים חשובה מכיוון שהיא מסייעת בשמירה על סדירות מעיים בתנועות המעיים. אגסים מכילים כ- 20-25% מצריכת הסיבים היומית המומלצת. סיבים מסיסים משמשים גם לאספקת חיידקי מעיים בריאים. חיידקי מעיים בריאים מספקים חסינות משופרת.

10. אגסים טובים לנשים בהריון.

חומצה פולית שומרת על תינוקות מפני מומים מולדים. החומצה הפולית הקיימת באגסים עשויה לסייע בבעיה זו. אגסים מכילים גם ויטמינים ומינרלים חיוניים רבים הטובים להריון בריא.

11. אגסים עוזרים לכם לרדת במשקל.

אגסים עשירים בתכולת סיבים, מה שעוזר לכם להרגיש שובעים לאורך זמן. אגסים הם גם אחד הפירות הבודדים שדל הקלוריות שלהם. מכיוון שפרי זה מקדם עיכול בריא, הוא יכול גם לסייע במאבק בעצירות. מערכת עיכול בריאה קשורה לירידה במשקל בריאה.

12. אגסים עוזרים בשליטה על לחץ הדם.

הגלוטתיון ונוגדי החמצון באגסים מסייעים בשליטה על לחץ הדם.

13. אגסים עוזרים לטיפול בדלקת.

אגסים עשירים בפלבנואידים ובנוגדי חמצון. מחקרים הראו כי התכונות האנטי דלקתיות של אגסים מסייעות להפחתת נפיחות וכאבים הקשורים לדלקת. אגסים הם פרי מועיל לאנשים הסובלים ממחלות ראומטיות כמו צנית ודלקת פרקים. ויטמינים C ו- K גם עוזרים להילחם בדלקת.

14. אגסים טובים לקמטים על העור.

אכילת אגסים מדי יום טובה לאנטי אייג’ינג. פרי זה עשיר בויטמין C, ויטמין K ונחושת, שהם נוגדי חמצון מועילים מאוד. כל הגורמים הללו יכולים להילחם ברדיקלים חופשיים מזיקים, ובכך להגן על תאי העור מפני נזק. לכן, זה עוזר להפחית את היווצרות הקמטים על העור.

האגסים עשירים גם בחומרים מזינים כמו זאקסנטין ולוטאין, המעורבים בתגובות אנזימטיות של איברי גוף שונים. זה עוזר לשמור על עור צעיר על ידי הפחתת כתמי הזדקנות וקמטים.

15. אגסים עוזרים לאקנה.

אגסים יכולים להועיל לאנשים עם אקנה. אגסים מכילים רמות גבוהות של ויטמינים חיוניים ומינרלים חיוניים. פרי זה יכול לחזק את החסינות שלך. כתוצאה מכך, זה יכול לעזור באקנה ובכל סוגי הזיהומים האחרים בעור.

16. אגסים טובים לבריאות השיער.

בפרט, אגסים בשלים מכילים אלכוהול סוכר טבעי הנקרא ‘סורביטול’ או ‘גלוקיטול’, שמזין את שורש השיער ואת הקרקפת כדי לשמור על שיער בריא ולח.

אגסים מכילים גם הרבה ויטמין A, המסייע בשמירה על בריאות העור והשיער.

Show Buttons
Hide Buttons